Co to jest inteligentny domek? Wszystko, co chcielibyśmy się dowiedzieć w tym temacie

Inteligentny budynek jest zaawansowanym rozwiązaniem, opierającym się na sieci czujników i jednym, centralnym systemie kierowania zintegrowanymi instalacjami. Stosowana w jego ramach magistrala EIB/KNX pozwala na łatwy przepływ informacji pomiędzy fragmentami składowymi instalacji oraz zapewnia szerokie spektrum opcji działania. Na skutek wykorzystania informacji z czujników i detektorów inteligentny dom sam dopasowuje się nie jedynie do obecności lokatorów, lecz również do czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak choćby wysoka temperatura, nasłonecznienie albo wilgotność powietrza.

nowoczesny dom

Autor: Charles Hutchins
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takim rozwiązaniom inteligentny obiekt znacznie poprawia komfort życia codziennego jego lokatorów. Centralny układ zarządzania umożliwia wygodne sterowanie nieomal każdym urządzeniem w inteligentnym domu, a za sprawą zastosowania wizualizacji a także podłączenia instalacji do internetu eksploatator może kontrolować jego działanie z każdego punktu na świecie. Integracja ogółu instalacji z systemem alarmowym i monitoringiem przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkania. Inteligentny domek przeprowadza symulację obecności mieszkańców na podstawie wcześniej zarejestrowanych wydarzeń, co pomaga zrazić potencjalnych włamywaczy.

Możliwości, jakie przynoszą inteligentne instalacje są bardzo rozbudowane i stale się zwiększają. Zautomatyzowane przy pomocy magistrali EIB, a przez to racjonalne sterowanie działaniem instalacji powszedniego użytku (sterowanie ogrzewaniem), pomaga o wiele ograniczyć koszty mediów, przez co budynek jest przyjazny środowisku – . Inteligentny dom to obecnie standard zalecany przez UE.

Wykorzystywane rozwiązania pozwalają elastycznie dostosowywać działanie instalacji połączonych z EIB w ramach budynku do osobistych potrzeb jego użytkowników i dają wiele opcji w kontekście przyszłej rozbudowy. Prawidłowo zaprojektowana instalacja elektryczna pozwala unikać kucia ścian, a co za tym idzie wielu zbędnych a także kłopotliwych remontów. To tylko poniektóre zalety, jakie ma inteligentny domek. Takie centralne sterowanie domem (od tej firmy) staje się dziś normą w nowo budowanych obiektach.

Wejdź do serwisu oraz dowiedz się (https://www.maragency.pl/retencja-rozsaczanie/tunele-rozsaczajace/), czy nasz podobny wpis wydaje się być zajmujący. Będzie nam także niezmiernie przyjemnie, jeżeli zostawisz komentarz.

To nadzwyczaj praktyczne rozwiązanie.