Dach w domu energooszczędnym

Rosnące w zawrotnym tempie koszty zużycia energii skłaniają inwestorów do poszukiwania projektów domów energooszczędnych. Zwiększone wydatki, które należy ponieść w trakcie powstawania domu zwracają się niemal w każdym przypadku, w związku z tym faktem budownictwo energooszczędne zdobywa coraz większą popularność. Co najważniejsze, dom energooszczędny charakteryzuje się optymalną izolacją akustyczną i cieplną, na co wpływa wiele czynników: bryła domu, liczba kondygnacji a także kształt i wielkość dachu.

Dach pokryty papą izolacyjną

Takie domy muszą być możliwie proste w kształcie. Albowiem bryła budynku wyznacza kształt dachu, on także musi być oszczędny w formie – daje to jak najmniejsze straty energii. Najlepiej gdy jest dwuspadowy, jednospadowy lub płaski.

Jeżeli analizujesz prezentowany artykuł, to znaczy, że bardzo Cię zaciekawił. Skoro tak, to przekonaj się, że inne serwisy też posiadają istotne informacje.

Aktualnie wielką popularnością cieszą się projekty domów z dachem dwuspadowym, ponieważ są to domy funkcjonalne a przy tym nie pochłaniają tak wielu kosztów jak budynki z dachami rozbudowanymi.

Należy wziąć pod uwagę, że im mniejsza jest powierzchnia dachu, tym straty ciepła okażą się mniejsze. Z tego względu, korzystniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go o piętro, aniżeli decydować się na okazałe budynki parterowe. Ciepłe powietrze unosi się ku górze, toteż zalecana jest wyjątkowo staranna oraz grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu.

Obecnie dużym powodzeniem wyróżnia się styropian (styropian do fundamentów) dachowy – zobacz. Dlaczego? W głównej mierze ze względu na fakt, że sam montaż nie generuje większych problemów, a tworzywo jest idealnym izolatorem. Co więcej, jego cena jest naprawdę dosyć korzystna, co dla ogromnej większości osób ma ogromne znaczenie. Sporo osób postanawia zainwestować w izokliny, które stanowią idealne uzupełnienie ocieplenia budynków.

Więcej –

styropian

Autor: Saarpor
Źródło: Saarpor

Logiczne, gdy nie posiadamy koniecznej wiedzy a tym temacie, a chcemy być pewni, że podjęliśmy odpowiednią decyzję, powinniśmy o zdanie zapytać ekipę, która ocieplenie będzie montowała. W jaki sposób zacząć poszukiwania firmy dekarskiej? Pytajmy rodzinę, sprawdzajmy oferty w internecie, przed podpisaniem umowy kontrolując kwalifikacje przyszłych pracowników.