Dlaczego jednak Wyspy Brytyjskie i ich system podatkowy? A może jednak zostać w Polsce i współtworzyć budżet nas wszystkich?

Nasi Krajanie od wieków znani są z przedsiębiorczości. Ludzie z z zagranicy wyróżniają nas za pracowitość, dążenie do celu oraz elastyczne dopasowywanie się do zaistniałej sytuacji. Nie zawsze jest to jednak przedsiębiorczość w takim modelu. Nastawienie na dochód, umiejętność unikania niedogodności oraz inteligentne podchodzenie do kryzysów to tylko kilka z cech, które lata systemu socjalistycznego wykształciły u naszych Krajan.

podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Duża grupa Polaków chce mieć własny biznes, w którym będzie kierować swoim przedsiębiorstwem na swój sposób. Analogicznie sprawa się ma z formalizowaniem pracy. Zakładanie działalności gospodarczej od dłuższego czasu sprawia sporo problemów pracodawcom. Z jednej strony lenistwo i prowadzenie biznesów w najprostszy sposób na starcie powodują, że owo formalizowanie przebiega w granicach państwa. Jednak z drugiej strony są duże składki, podatki oraz kłopoty, które stymuluje polski system prawny.

Stąd spora grupa biznesmenów szuka alternatywnych opcji.Takich jak zakładanie działalności gospodarczej poza granicami Polski.

Czy zaintrygował Cię nasz tekst? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej koszt zatrudnienia pracownika i przeczytaj tam następne frapujące wpisy. Nie ociągaj się!

Dość popularnych wyborem wydaje się Wielka Brytania, która oferuje konkurencyjne warunki dla formalizowania tworzących się przedsiębiorstw.

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz prostoty działania i klarowności praw i obowiązków, oferuje niewysokie stawki podatkowe w porównaniu do generowanych przychodów. Następnym negatywnym aspektem polskiego prawa podatkowego są kary. Opóźnione płatności są piętnowane poprzez wysokie (8 procent) odsetki ZUS , które mimo wszystko i tak są niższe niż przed latami. Prawdę mówiąc wprowadza się ułatwienia takie jak dowód wewnętrzny . Zastępuje on fakturę w sytuacji, gdy nie trzeba jej wystawiać. Dla firm jest to podkładka w wielu przypadkach, takich jak podróże służbowe, opłaty za media. Nie jest to jednak wystarczająca zachęta, by zaradny biznesman rzucił Wyspy i wrócił z biznesem do kraju.

Konstruowanie prężnie rozwijającego się i dochodowego przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i byciem gotowym do częstych zmian. Niekiedy są to zmiany tak duże, że mogą obejmować nawet przeprowadzkę do innego kraju.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które omawiają przedstawiany temat, są wnikliwe. Jeżeli nie, to przejrzyj treść (http://www.workservice.pl/praca/kontroler-jakosci/poznan/), która ma istotne wiadomości.

Jednak na szczęście prawo pozwala na jedynie formalną zmianę adresu, a samym przedsiębiorstwem będzie się i tak zarządzać z każdego miejsca na świecie. Więcej na