Domy parterowe jako praktyczne rozwiązanie

Duża konkurencja, kryzys na rynku mieszkań wymaga od sprzedawców dużej zdolności dostosowania się do zmian.

Już nie tylko oni zniżają ceny, które w porównaniu do podstawowych potrafią być różne nawet o 15% na jednym m2, ale również ścigają się oni w zaspokojeniu potrzeb użytkowników.

wnętrze

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl

Ludzie znacząco wycofują się z zakupów lokali mieszkaniowych w kilkupiętrowych budynkach, gdzie na ogromnych osiedlach brakuje indywidualności i wybierają położone na wsi domy. Przeważnie jest to bardziej kosztowna inwestycja, ale jej walory są nie do przecenienia: od posiadania działki, w którym można bez trudu zrobić grilla, po własny garaż lub też przestrzeń – tu zwłaszcza ukłon w stronę kobiet – na ogromną szafę na obrania albo i konkretne pomieszczenie, w którym mężczyźni mogą zawołać kumpli i z dala od swych piękniejszych połówek obejrzeć mecz.

Bardzo często powstają nowoczesne domy (gdzie używane są np. pustaki szklane (więcej na szybka.pl) o powierzchni ponad 100 m2 przeznaczone zamożniejszej części społeczeństwa. Ich pakiet jest faktycznie atrakcyjny i każdy, kto chce posiadać swoje cztery kąty na pewno znajdzie coś dla siebie: od funkcjonalnych domów jednorodzinnych, przez piętrowe domy ze strychem, po unikalne modele wykonywane na zlecenie np. niepowtarzalne szkło produkcja szkła do kuchni (). Wystarczy mieć plan i udać się z nim do biura projektowego lub też kupić od razu zrealizowany i odpowiadający naszym preferencjom projekt.

Łazienka, szkło białe lakierowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Dla tych, którzy doceniają fantazyjne układy, jedyną w swoim rodzaju architekturę, nowoczesną aranżację, można polecić domy parterowe: kompozycję tradycyjnych surowców budowlanych z wymyślnym charakterem. Architekci jak i deweloperzy coraz bardziej stawiają przed sobą tego typu problemy. Wykonanie takich projektów wymaga nie tylko wprawy i nabywanych latami kwalifikacji, ale przede wszystkim umiejętności połączenia pomysłowości ze stroną użytkową takiego przedsięwzięcia. Niewątpliwą mocną stroną takich pomysłów staje się optymalna przestrzeń użytkowa domu jak i możliwość przeszklenia go w całości oknami, dzięki czemu wnętrza są nasłonecznione.

Otrzymywane skutki zwykle przerastają najskrytsze pragnienia, stąd też być może korzystniej będzie wydać troszkę pieniędzy i poświęcić czasu, aby otrzymać współczesny parterowy dom ze swoich snów.

Źródło: szybka.pl