Drabiny oraz ich rodzaje, czyli jakie akcesoria mogą być ci niezbędne w czasie remontu

remont
Remont to niewyobrażalna ilość pracy, którą musimy wykonać, jeżeli chcemy uzyskać efekt, o jakim marzyliśmy. Czasami wystarczy nakleić tapetę na jedną ze ścian, by zupełnie odmienić wnętrze, lecz niekiedy niezbędne są poważniejsze przeróbki, ponieważ chcemy doprowadzić budynek do właściwego stanu. Bez znaczenia od zakresu prac zawsze wymagane są właściwe narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są typy drabin, które możesz wykorzystać?

drabina
Autor: Bud Ellison
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najprostszych modeli jest drabina rozstawna. Powinna mieć antypoślizgowe stopki oraz być stabilna, wyłącznie wtedy zagwarantuje wygodną pracę. Można ją wyszukać w większości sklepów oraz najlepiej jest decydować się drabiny z pasami zabezpieczającymi, nade wszystko gdy czeka nas dużo pracy, na przykład przy malowaniu. Nie zapominaj też o odpowiedniej wysokości, aby nie okazało się, że zbrakło ci dziesięć cm. Drabina przegubowa z kolei nie tylko pozwala wejść na właściwą wysokość, ale również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na jakiej pozwala pracować nie jest największa, ale za to jest niezwykle praktyczna oraz można ja zastosować zarówno jako drabinę przystawną, jak i wolnostojącą.

Następnym rodzajem drabin są drabiny (http://arad.pl/geda-lift-standard-200,p204,24.html) teleskopowe, jakie można przystosować do przeróżnych warunków pracy, gdy np. musimy wykonać coś na schodach. Dają się bez trudności transportować, a dzięki swoim uniwersalnym funkcjom na pewno przydadzą się w trakcie niejednego remontu. Należy również wspomnieć o rusztowaniach drabinowych, jednakże nie można ich rozstawiać na wysokość większą aniżeli 1 m, gdyż potrzebują wtedy specjalnych zabezpieczeń.

drabina
Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim rodzajem drabin, o jakim należy wspomnieć, chociaż nie jest to drabina – zerknij na drabina kominiarska-> upoluj okazje na drabina kominiarska – przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, jaka musi znajdować się w każdym budynku tego wymagającym. Można z niej korzystać w razie nadzwyczajnych potrzeb, ale w normalnych pracach korzystniej jest zdecydować się na jedną z powyżej ukazanych drabin.

Podczas remontów większych budynków nie zawsze wystarczają same drabiny, zatem wielokrotnie stosuje się wszelakiego rodzaju platformy ruchome. Dzięki nim można wykonać konieczne prace remontowe oraz wykończeniowe bez względu na wysokość, gdyż mogą wznosić się nawet na kilkanaście metrów w górę, a do tego posiadają jeszcze możliwość wysięgu bocznego. Duży udźwig umożliwia zabrać konieczne materiały oraz sprawniej wykonać postawione przed nami zadania. Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.