Duża część Polaków marzy o tym, by wybudować swój dom — do tego jednak potrzebny wydaje się być projekt

Robienie projektu swego domu może być wielką frajdą dla naszej rodziny.
Jest znaczna grupa rodaków, którzy pragną posiadać własny dom i ogród, by przykładowo mieć możliwość tam wychowywać potomstwo albo by w ciszy wieść fajne życie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com
projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie jednak od tego, jakie mamy powody, to nasze marzenie jest takie samo — dom. Jeżeli pragniemy, żeby spełniał on wszystkie nasze wytyczne, to raczej nie możemy zgodzić się na jakikolwiek kompromis, a nim byłoby kupowanie gotowego domu na osiedlu, gdzie wszystkie budynki wyglądają tak samo. Nawet niezłym pomysłem może być zamówienie gotowego projektu i ewentualnie wprowadzanie do niego kilku zmian. Może się to udać, jeżeli wyszukamy projekt prawie idealny. Jednak przeglądanie setek projektów zajmie nam mnóstwo czasu. Możemy również iść do architekta i po prostu zamówić projekt. Na pewno pozwoli nam on przejrzeć swoje dotychczasowe portfolio. Umieszczone zostały tam projekty domów, które zrobił już dla innych klientów. Możliwe, że coś nas zainspiruje i stwierdzimy, że takie rozwiązanie chcemy mieć również u siebie.

W czasie rozmowy na pewno padnie dużo pytań — czy chcemy dom parterowy czy z kondygnacją? Czy budynek musi posiadać zadaszony taras (renowacja tarasów drewnianych) i balkony? Ile chcemy mieć sypialni? I czy kuchnia powinna być otwarta na salon? Pytań zapewne będzie o wiele więcej. To tylko wstępna lista, która otworzy możliwość do dyskusji oraz owocnej współpracy. Tworzenie projektu zapewne da nam mnóstwo radości.