Gdzie szukać dobre zawory podtynkowe?

rury
Jeżeli chciałbyś trochę dowiedzieć się na temat tego, w jaki sposób skonstruowany jest Twój dom i jakim cudem właściwie to wszystko nieźle działa, ten artykuł bez wątpienia przeznaczony jest właśnie dla Ciebie. Dzisiaj postaramy się opowiedzieć Ci odrobinę o zaworach – oczywiście naprawdę są one zamontowane w chyba każdym mieszkaniu, zazwyczaj jednak nie zdajemy sobie ani trochę sprawy z faktu, jak dużo różnych rodzajów zaworów można znaleźć – a każdy z nich przecież służy niemalże do czegoś innego. Jeżeli zatem interesujesz się trochę budownictwem i kwestiami technicznymi, wówczas na pewno powinieneś dowiedzieć się wiele o konkretnych rodzajach zaworów.

rury
Autor: TECE Sp. z o.o.
Źródło: http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1

Jeżeli natomiast pragniesz mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat działania swojego domu, bez wątpienia artykuł ten przeznaczony jest także dla Ciebie. Wiedza o zaworach jest o tyle przydatna, że zwykle pozwala na zapobieżenie wielkim awariom w domu. Jeżeli zauważysz jakąś usterkę, której nie potrafisz sam naprawić, wówczas na pewno powinieneś wyłącznie zakręcić właściwy zawór, a następnie czekać na przyjazd mechaników. Jeśli zaś nie wiesz, który z zaworów w swoim domu powinieneś przykręcić, wówczas na pewno nie jest to zbyt miła sytuacja. Oczywiście niektóre zawory, przykładowo zawory podtynkowe (zawory podtynkowe do instalacji) są na tyle newralgiczne, że nie wolno ich przekręcać to prawdopodobnie dlatego zostały zlokalizowane pod ścianą, gdzie nie ma do nich dostępu.

Jeżeli jednak w Twoim domu są zwykłe zawory, wówczas bez wątpienia powinieneś się nieco o nich dowiedzieć. Najbardziej popularne są na pewno zawory proste (zawory c.o.), które służą do kontrolowania ciśnienia w poszczególnych rurach, a ponadto pozwalają na odcięcie dopływu gazu do poszczególnych urządzeń. To niemalże najważniejsze zawory, których lokalizację w mieszkaniu zdecydowanie warto znać. Część z nich to tak zwane zawory powrotne, które niestety trzeba przykręcać z obu stron – w przeciwnym wypadku potrafią być naprawdę groźne. Powinieneś bez wątpliwości upewnić się, jakiego rodzaju zawory (zobacz więcej) są zamontowane w Twoim domu.