Jak segregować śmieci

Potrzeba dbania o przyrodę, okazuje się jedną z najlepszych oznak nowoczesności. Aktualnie już w żłobkach uczy się dzieci o konieczności sprzątania odpadków, korzystania z przyjaznych dla natury materiałów i o segregacji śmieci.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Najsilniej właśnie to ostatnie zagadnienie wydaje się pomocne dla dobra świata.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy tekst, koniecznie sprawdź dodatkowo ten link! To świetna oferta (warynski.pl/) i tutaj znajdziesz szczegółowe informacje.

Każdy gatunek surowca wykazuje inny wskaźnik rozkładu (informacje na temat segregowania śmieci). Stąd właśnie różnego rodzaju odpady należy składować osobno. Dzięki temu robotnicy z wysypisk mają ułatwione wyzwanie przy recyklingu. to obowiązek porządnego obywatela. Jeżeli nie wiesz, które kontenery na odpady odpowiadają jakim typom odpadów, przeczytaj ten poradnik.

Pojemnik na śmieci błękitny jest przeznaczony do wrzucania do niego resztek z papieru. Zawsze ładuj do niego zbędną makulaturę, taką jak zapisane kartki i zeszyty. Nie zapomnij o paru restrykcjach. Do tego śmietnika nie należy ładować śmieci higienicznych, czyli przykładowo pieluchy. Odpadają też papiery przebitkowe, kartony i worki po cemencie.

Pojemniki na odpady żółte służą do utylizowania plastiku. Nie zapominaj o zgniataniu materiałów (np. opakowań) zanim wrzucisz. Nie wolno składować w nich kanistrów po olejach i sprzętu AGD. To samo dotyczy opakowań po medykamentach. Inne wytyczne obowiązują biorąc pod uwagę pojemniki na odpady medyczne.

Czerwone kontenery na odpady gromadzą aluminium (informacje na temat separatorów ropopochodnych). Wrzucaj tam puszki po napojach, śrubki i podobne niewielkie odpady. Zabronione jest wyrzucanie do ich wnętrza baterii (mocno toksyczne i utylizowane osobno!) i opakowań po aerozolach. Pojemniki plastikowe na wodę również są szeroko stosowane.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Biały pojemnik na śmieci nadaje się do wyrzucania szkła bezbarwnego,a zielony – do barwnego. Nie rozbijaj rzeczy przed pozbyciem. Do pojemnika nie wolno wrzucać porcelany, szyb okiennych i samochodowych, naczyń żaroodpornych i żarówek. Najsilniej dotyczy to neonówek, bo posiadają trujące substancje.

To tyle zasad. Aha, dodam jeszcze, że jeżeli nie rozróżniasz kolorów, z pomocą oczywiście przyjdą podpisy na pojemnikach. Miłego segregowania!