Jaka jest prawidłowa kolejność wykonywania wszystkich prac wykończeniowych?

Jeśli nie wiesz, jaka powinna być właściwa kolejność wykonywania czynności związanych z wykończeniem wnętrz, czyli czy w pierwszej kolejności trzeba pomalować ściany, ułożyć parkiet albo najpierw ułożyć kafelki, czy zamontować drzwi – w poniższym tekście odnajdziesz odpowiedź na powyższe kwestie.

lampa antydepresyjna

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawimy tutaj, jak poprawnie zaplanować wszelkie prace dotyczące wykończenia w mieszkaniu.
Aby wykańczanie domu odbyło się względnie sprawnie, wszystkie czynności muszą zostać w odpowiedni sposób zaplanowane.

Warto obejrzeć inne polecane www (http://nieruchomosci-kupie.pl/skup-nieruchomosci-lodz/), żeby zgłębić inne ciekawe artykuły na analogiczny temat. Nie zwlekaj zatem i kliknij ten link!

Im wcześniej będziemy posiadać gotową koncepcję na zaaranżowanie domu, tym będzie korzystniej. Pozwoli nam to nie tylko unikać niepożądanych opóźnień w pracy, ale również da możliwość nadzorowania oraz planowania wydatków. Ponadto prościej będzie utrzymać kontrolę nad całością. Na samym początku trzeba zrobić zabudowania z płyt gipsowo-kartonowych, sufity podwieszane oraz zamurować dodatkowe ścianki. Jest to ostatnia chwila, aby wykonać ewentualne poprawki już stworzonych otworów drzwiowych – ew. podwyższanie, poszerzanie czy zmniejszanie, lub też wyburzanie murów.

Kiedy ściany oraz sufity będą już gotowe, trzeba rozprowadzić instalacje: elektryczną, kanalizacyjną oraz wodną. Kolejny krok to prace wykończeniowe odnoszące się do zrobienia gładzi na ścianach i sufitach. Układamy okładziny oraz podłogi z kamienia lub ceramiki w holach czy też toaletach.

Po zakończeniu tych mokrych oraz brudnych czynności związanych z wykończeniem wnętrz, trzeba przeprowadzić pierwsze malowanie, w następnej kolejności przystąpić trzeba do ułożenia posadzek dwuwarstwowych. Jeżeli będzie to parkiet, jeszcze po upływie odpowiedniego okresu czasu (zazwyczaj 3 lub 4 tygodni od ułożenia), będzie można go wycyklinować i pokryć powłoką wykończeniową: olejem, lakierem lub bejcą.