Każdy, kto marzy o budowie swego domu, powinien być przygotowany na masę nieoczekiwanych atrakcji

Spora część ludzie, którzy budowę domu mają już za sobą, zgodnie mówi, że bywa to ciężka przeprawa oraz prawie zawsze są opóźnienia.
Swój dom to dla ogromnej liczby osób spełnienie największego marzenia w życiu.

rodzina

Autor: Muffet
Źródło: http://www.flickr.com
dom - wyobrażenie

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba się jednak do tego projektu solidnie przygotować, gdyż jeśli mamy nadzieję, że wszystko pójdzie jak po maśle, to jesteśmy w błędzie. Ten, kto już przeżył tego typu projekt, potwierdzi, że czasami jest to droga przez mękę. Chociaż początkowo zwykle wszystko wydaje się proste. Gdy kupimy ziemię oraz wybierzemy projekt domu, to wydaje nam się, że potem będzie już z górki. A tutaj często zaczynają się schody. Najtrudniejszą sprawą jest wyszukanie dobrych budowlańców, którzy nie doprowadzą nas do szaleństwa. Fuszerka niestety jest często cechą grup budowlanych o niezweryfikowanej historii. Dlatego w tej kwestii warto wspierać się pomocą znajomych.

Jeśli zaintrygowały Cię elementy owego opisu, to do zweryfikowania (https://www.invado.pl/) jest też nowa strona, gdzie znajdziesz sporo detali na ten temat.

Powinniśmy zatrudnić dobrą ekipę, nawet jeżeli będzie droższa. Zaoszczędzi nam to nerwów i pieniędzy. W szczególności jeśli budowę będziemy kontrolować z daleka i jedynie raz na jakiś czas pojawiać się na działce. Zwykle tyczy się to osób, które zatrudnione są na pełen etat, a budują się przykładowo w innej miejscowości i doglądać prace mogą tylko w weekendy. Następną istotną kwestią jest postawienie na materiały najwyższej jakości.

To kluczowe, gdyż przecież chcemy zamieszkać w budynku, który nie będzie się sypał — przynajmniej przez pierwsze 40 lat od wybudowania. Oczekujemy trwałej konstrukcji także do zamieszkania dla naszych dzieci.