Klimatyzatory oraz osuszacze powietrza – co powinno się wiedzieć na ich temat?

Klimatyzator to rodzaj urządzenia, które wyjątkowo często spotykamy nie tylko w biurowcach, ale także w prywatnych domach. Czy jednak jesteśmy świadomi tego, jak wybrać klimatyzator, aby rewelacyjnie spełniał swoją funkcję?

Wśród urządzeń klimatyzujących wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje: klimatyzatory, które mogą być zamontowane na stałe oraz klimatyzatory , które mają charakter przenośny.

Opisany temat napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do oferty .

Bez względu na to, czy zakupimy klimatyzator montowany na stałe czy przenośny, można go wykorzystywać na dwa sposoby. W lecie można go wykorzystać do zbijania temperatury w pomieszczeniu, zimą może zaś służyć do nieznacznego podgrzania temperatury , która utrzymywana jest we wnętrzu.

Jednak w zdecydowanej większości przypadków kupujemy je, aby obniżały temperaturę. W związku z tym, wybierając klimatyzator, trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę, jaka jest jego wydajność. Następna kwestia, którą należy rozważyć to zdecydowanie, czy lepszym rozwiązaniem będzie w naszym wypadku będzie klimatyzator mobilny, czy ten, który montuje się na stałe. Klimatyzatory przenośne jednak to urządzenia o niskiej wydajności. Do tego w czasie pracy są dość głośne. Komfort przebywania w pomieszczeniu, w którym stosowany jest przenośny klimatyzator jest więc niewielki.

klimatyzator

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu mieszkańców domów jednorodzinnych boryka się z problemem nadmiernej wilgoci w domu. W pomieszczeniach za wysokiej wilgotności bardzo szybko rozwinąć może się pleśń, która bardzo źle wpływa na stan zdrowia mieszkańców. Walkę z nadmierną wilgocią można wygrać ,wykorzystując osuszacze powietrza. Do wyboru są dwa rodzaje tych urządzeń: osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Urządzenia te sprawiają, że skrapla się para wodna. Ich nieodłączną częścią jest zbiornik, w którym wspomniana para się zbiera.

W prywatnych domach rewelacyjnie sprawdzają się osuszacze kondensacyjne. Wydajność osuszacza trzeba dobrać w zależności od wielkości pomieszczenia i rozmiaru zawilgocenia pomieszczenia, w którym zamontowany ma być osuszacz. Im większa powierzchnia pomieszczenia, tym wydajność urządzenia powinna być wyższa. Wydajność osuszaczy jest podawana w litrach. Osuszacze nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których temperatura nie przekracza pięciu stopni Celsjusza, ale też w takich, w których przekracza trzydzieści pięć stopni. osuszacz (zobacz|sprawdź osuszacz powietrza opinie) to z całą pewnością doskonałe urządzenie, którego kupno z pewnością należy rozważyć.