Metody na udane imprezy w ciepłego kominka

podpałka do kominka
Za oknem wiosna. Dla wielu z nas ulubiona pora roku. Charakteryzuje ją nadzieja, ponieważ wszystko się budzi do życia. Czas gdy rano ptaki rozpoczynają trele, aż chce się żyć. Pewnie stąd przeważnie ze sporą dozą energii zabieramy się za uciążliwe ale konieczne prace. Odnawiamy nasze ogrody, siejemy świeżą trawę, jednoroczne rośliny zastępujemy nowymi, usprawniamy to co w ciągu zimy się popsuło.

Można zapytać po co tak się fatygujemy co rok. Niestety, taki już jest nasz człowieczy temperament, uwielbiamy jeśli dookoła nas jest estetycznie. Jesteśmy także istotami towarzyskimi. Większość z nas uwielbia spraszać do swojego mieszkania gości, szczególnie jeżeli mamy w domu pięknie zabudowany kominek (chyba najlepszy obiekt który mamy możliwość sobie zbudować w domu). Przyjęcie wieczorem przy blasku ognia oraz wyśmienitym winie niechybnie pozwoli nam się stać najbardziej atrakcyjnymi realizatorami spotkań .
kominek
Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/

Naturalnie sam kominek nie starczy. Najważniejszą rzeczą jest adekwatne paliwo, najczęściej drewno. Winno być ono sezonowane, tzn. po zakupie leżeć w odpowiednich warunkach określony czas (przeważnie kilka lat). Na szczęście możemy nabyć już odpowiednio spreparowane drewno. W takim wypadku niezbędna nam jest jedynie podpałka do kominka, czyli substancja jaka ma przyśpieszyć rozpalanie płomienia. Bezspornie możemy stwierdzić, że nie jest nam ona konieczna i poradzić sobie samodzielnie. Jednak dlaczego komplikować sobie życie.

Podpałka do kominka może posiadać postać płynu bądź bryłki, wybór jest uzależniony od upodobań użytkownika. Warto jednak używać jej rozważnie i tylko przy tych kominkach w których można jej używać: . Oczywiście podpałka do kominka jak jakakolwiek niebezpieczna substancja winna być wykorzystywana z rozwagą i przez ludzi dorosłych. Nieodzowne jest jej właściwie składowanie. Podpałka do kominka powinna znajdować się w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz odizolowanym od źródła ciepła. Nie jest więc właściwym miejscem półka nad kominkiem. Nie może również być używana podpałka do kominka do odmiennych celów, przykładowo nie można wlewać jej do pieca jakim ogrzewamy nasz dom, a już bezsprzecznie nie można wlewać jej na ognień. Grozi to poparzeniem i skomplikowanym leczeniem.