Nie każdy program do wypełniania pitów pozwala na własnoręczne wpisanie numeru KRS instytucji charytatywnej

Korzystanie z bezpłatnych aplikacji do składania zeznań podatkowych na pewno pomaga szybko i bez problemów wypełnić druki. Jednakże nadzwyczaj często te programy posiadają już wstępnie wklejony numer KRS fundacji, którego nie da się zamienić.
Jeśli interesuje nas przekazanie podatku KRS wybranej fundacji jest numerem, który bezwzględnie musimy umieścić w zeznaniu, żeby pieniądze trafiły do celu.

Żeby odnaleźć fundację, której chcemy pomóc, należy zajrzeć do Netu. Wystarczy uruchomić przeglądarkę i wpisać właściwe słowa kluczowe, a na pewno uzyskamy bardzo dużo przydatnych rezultatów. Nie zapominajmy jednak, iż jeżeli będziemy rozliczać pIT 2017 program, który nam w tym pomoże, szczególnie jeżeli jest bezpłatny, może mieć już wcześniej wstukany numer KRS, którego – serwis www nie zmienimy – sprawdź.

informacje

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie bezpłatny program z wpisanym numerem KRS wybranej fundacji nie jest czymś negatywnym. Przecież tak czy inaczej komuś pomagamy. Czasami jednak pragniemy samodzielnie odnaleźć fundację, którą wesprzemy. W tym wypadku wypełniając pit 2017 program, którego użyjemy, musi dawać możliwość samodzielnego wpisania owego numeru. Naturalnie, jeśli zamierzamy rozliczać Zeznanie na stronie Ministerstwa Finansów, z łatwością sami dokonamy wyboru instytucji. Jeśli zatem interesuje nas przekazanie podatku KRS danej fundacji znajdziemy w Necie lub będzie on wpisany na stałe w licznych bezpłatnych Aplikacjach – – >

Jeżeli pragniemy wstukać KRS samodzielnie, to na spokojnie sprawdźmy go dwa razy, aby nie zrobić błędu, ponieważ drobna literówka sprawi, iż instytucja nie otrzyma pieniędzy.