Nowe trendy na klimatyzacyjnym rynku czyli z jakich przyczyn klimatyzatory typu split stały się tak popularne.

Minione lata przyniosły ogromny wzrost popularności klimatyzatorów. Głównym powodem takiej sytuacji jest znaczna obniżka cen sprzętu, dzięki czemu klimatyzatory dostępne być zaczęły dużo szerszej grupie klientów. Na rynku zaczęły się pojawiać także nieduże, przenośne sprzęty, proste do instalacji i tanie w serwisie, na które stać przeciętnego Kowalskiego.

montaż klimatyzacji

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Także wiele firm zaczęło dostrzegać zalety urządzeń klimatyzacyjnych, dzięki nim w miejscu pracy nie będzie większego problemu z wysoką temperaturą, a załoga znacznie wydajniej pracuje w upalne dni.

Informacje, które posiada praktyczna treść, są w gruncie rzeczy potrzebne, jeśli ciekawi Cię prezentowany temat – kliknij więc tutaj!

Dużą popularnością pośród klientów w szczególności się cieszą klimatyzatory split. Składają się one z dwóch podstawowych części, to znaczy skraplacza oraz parownika, złączonych ze sobą dwoma miedzianymi przewodami i kablem elektrycznym.

Masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na ten temat? Namawiamy zatem do przelogowania się do kolejnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

We wnętrzu klimatyzowanych pomieszczeń montuje się parownik, i to on właśnie odpowiada za ochładzanie powietrza. Kolejny element klimatyzatora, czyli skraplacz, umieszczony jest na zewnątrz pomieszczenia, co dla niektórych osób może być jednak dość dużą wadą.

zamontowana klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com

Za to parownik należy zamontować w takim miejscu, aby nie przeszkadzał sąsiadom, zwierzętom i roślinom. Po zamontowaniu klimatyzatora konieczne są systematyczne przeglądy instalacji. Specjaliści zalecają, aby takich przeglądów dokonywać przynajmniej raz na rok, mierzy się wówczas ciśnienie w urządzeniu i czyści zestaw filtrów. Dzięki temu można się będzie cieszyć jego długą, bezawaryjną pracą przez wiele kolejnych lat.