Ogrzewanie magazynu – na jaki sposób najlepiej się zdecydować?

Właściciele większych powierzchni, takich jak np. hale rozważają, w jaki sposób je ogrzać, aby było to opłacalne i przynosiło pożądane rezultaty. Pomieszczenia są duże, potrzebują faktycznie niebagatelnej mocy grzewczej, a ciągłe wpuszczanie zimnego powietrza z dworu na pewno w tym nie pomaga. Najkorzystniejsze w takim wypadku są nagrzewnice, jakie skutecznie nagrzewają tego typu budynki dzięki nadmuchowi ciepłego powietrza. Istnieje parę rodzajów nagrzewnic i by podjąć odpowiednią decyzję warto je poznać.

Pierwszą metodą na ogrzewanie (mata grzewcza podłogowa) magazynu i równocześnie pierwszym rodzajem nagrzewnicy są modele z palnikiem olejowym. Są wyjątkowo łatwe w montażu i mogą pracować w trybie przerywanym, w zależności od konkretnych potrzeb. Taka nagrzewnica (bezpłatny dostęp) wymaga właściwej wentylacji, by dostarczyć do budynku świeże powietrze. Nadaje się do nawet największych magazynów i posiada możliwość założenia termostatu, co umożliwi automatyczne kontrolowanie temperatury. Jest dosyć kosztowna, lecz nakłady szybko się zwracają.

Następny rodzaj to nagrzewnice z palnikiem odparowującym, jakie doskonale sprawdzą się w nie za dużych pomieszczeniach. Wymagają jednak choćby kilkumetrowej instalacji kominowej dla efektywnej pracy urządzenia, inaczej będziemy borykać się z problemem niewłaściwego spalania. Tego rodzaju nagrzewnice są dość tanie oraz wydajne w swoim działaniu.
Poza tym dobrze wziąć pod uwagę nagrzewnice chodzące na paliwach stałych, które są – tak jak jak wcześniejszy model – dosyć sprawne oraz funkcjonują w oparciu o drewno, papier czy inne odpady produkcyjne, zatem najlepiej jest zastosować je właśnie w takich zakładach, które je wytwarzają (np. w drukarniach). Posiadają ręczny zapłon i należą do jednych z najtańszych modeli nagrzewnic.

Jaki sposób na ogrzewanie hali wybrać? Powinieneś zastanowić się nad swoimi potrzebami i przemyśleć opisane informacje, a na pewno podejmiesz odpowiednią decyzję i przyczynisz się do tego, że wydatki związane z ogrzewaniem znacząco spadną, a w obiekcie będzie panować stosowna temperatura. Najistotniejszą kwestią jest wielkość pomieszczenia, od jakiej powinieneś wszystko uzależnić.

Teraz już masz większą wiedzą zatem – wybierz nagrzewnicę, która okaże się dla ciebie idealnym urządzeniem.