Piwniczny warsztat – co kupić

Narzędzie wielofunkcyjne FOT 180
Robienie różnych konstrukcji w różnych surowcach to fantastyczne zajęcie, które umożliwia zwiększenie umiejętności zręcznościowych, przestrzennych oraz szczególnie wpływa na polepszenie wyobraźni, a zatem i także na IQ.

Jeżeli planujesz założenie małego warsztatu do majsterkowania, w tym artykule znajduje się lista podstawowych narzędzi, jakie trzeba zakupić.

Młotek z zestawem gwoździ

Nowy Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie.
Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Tego podstawowego narzędzia gratownik do rur miedzianych chyba nie trzeba wam przedstawiać. Należy wybrać młotek z wyprofilowaną rękojeścią, przez co nie wyśliźnie się z ręki podczas pracy. Zawsze w warsztacie trzeba mieć duży zapas gwoździ wszelkiego rodzaju.

Stół do majsterkowaniaBardzo istotny sprzęt. To na nim będziesz majsterkował. Taki sprzęt musi posiadać imadło oraz uchwyty, w których wbudujesz innego typu urządzenia do obróbki materiałów. Mebel musi być dostosowany do twojego wzrostu, metrażu pomieszczenia oraz zadań, jakie będziesz na nim realizować. O ile masz nieco gotówki do wyłożenia, możesz opłacić stworzenie stołu pod twoje wymagania bezpośredni u wytwórcy. Stoły warsztatowe (więcej informacji) to podstawa majsterkowania w domu.

PilarkiBardzo praktyczne narzędzia, które ułatwiają komfortową obróbkę materiału, bez przymusu używania normalnej piły. Należy nabyć trwałe brzeszczoty do pilarek, które nie złamią się w trakcie pracy.

StrugiInne ważne narzędzie, które pozwala na pracę z belami drewna. Nieodzowny sprzęt w każdym przydomowym warsztacie. Rozsądnie jest postawić na sprzęt, który posiada antypoślizgowy uchwyt.

Zakrętarki udarowe

narzędzia
Autor: Classen
Źródło: http://www.classen.com.pl

Dobre urządzenie, które spowoduje, że nie będzie męczarni przy wkręcaniu śrub.

Zestaw niewielkich narzędziKup komfortową do transportu skrzynkę, w której będziesz trzymał wszelkie drobne narzędzia. Mają się w niej znajdować takie narzędzia, jak wkrętarki i tym podobne pomoce. Majsterkowicz z prawdziwego zdarzenia będzie pamiętać również o szlifierce i polerce ( i polerki producenta Bosch).

Pamiętaj o o zasadach bezpiecznej pracy!Nie ma znaczenia, w którym miejscu majsterkujesz – zawsze należy przestrzegać fundamentalnych norm. Jeżeli zatem zajmujesz się czasami spawaniem metalu, za każdym razem noś maskę osłonową. W trakcie roboty nad heblowaniem drewna, kiedy w powietrzu znajduje się mnóstwo drzazg, nałóż na twarz gogle ochronne.