Podstawowe informacje na temat adwokatów i radców prawnych, jakie są różnice między tymi zawodami.

Dla większości osób zawody adwokata i radcy prawnego są bez przerwy mylone. Obecnie faktycznie środowiska prawnicze uważają taki podział za trochę sztuczny, lecz póki co bez przerwy jest on aktualny i na razie nie zanosi się na duże zmiany. Przez całą swoją naukę zarówno adwokaci jak i radcy będą pozyskiwać dokładnie taką samą wiedzę.

polecany prawnik

Autor: mikytex
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero po zakończeniu studiów ich ścieżki się trochę rozchodzą, chociaż w rzeczywistości i tak robią w zasadzie to samo. Różnice są przede wszystkim w sprawach formalnych, bo obie te profesje mają trochę odmienne ograniczenia i uprawnienia, lecz jeśli chodzi o merytoryczną stronę, to są w zasadzie identyczne. Warto jednak wiedzieć, czym się tak naprawdę różni dobry adwokat Rzeszów od swojego kolegi, noszącego miano radcy prawnego. Sprawdź więcej pod tym adresem: zapraszamy na stronę W wielu sprawach nie będzie znaczenia, do jakiej osoby pójdzie się po poradę, bo i jeden i drugi bez problemów udzieli wsparcia. Lecz w niejednym przypadku okazać się może, że o poradę udać się będzie można tylko do przedstawiciela jednej profesji.

Do przeciętnych zadań radców prawnych będzie należało udzielanie porad i wykonywanie opinii, lecz również opracowywanie różnorodnych aktów prawnych. Typowa kancelaria radcy prawnego Rzeszów właśnie tego typu sprawami będzie się zajmować, a do jej klientów będą należeć zarówno prywatne osoby, jak i przedsiębiorcy – obsługa prawna w kancelarii radcy z Rzeszowa. Radca może występować przed urzędami i sądami, ale dużym ograniczeniem tego zawodu będzie obrona w karnoskarbowych i karnych sprawach.

Tu jest właśnie pierwsza różnica pomiędzy radcami i adwokatami, bo to właśnie jedynie adwokaci mogą bronić w takich sprawach, radcy co prawda mają możliwość uczestniczenia w nich, ale jedynie w charakterze pełnomocników. Kolejną różnicą są kwestie wykonywania zawodu. Adwokat (sprawdź ofertę adwokat wrocław) musi albo samodzielnie prowadzić swoją kancelarię, albo być jednym z jej wspólników, za to nie może być nigdzie zatrudnionym. Takich ograniczeń nie będą z kolei mieć radcy, tak więc jeśli jakaś firma zechce mieć doświadczonego prawnika na etacie, to rozglądać się musi za taką osobą.