Podstawowe zastosowania stali w przemyśle, jak powinno się dobierać jej rodzaj zależnie od wykorzystania.

Rury
Obecny przemysł używa bardzo duże ilości stali pod różną postacią. Szczególnie będą tu dominować jego dwa podstawowe rodzaje, to znaczy budownictwo i motoryzacja. W budowlanym przemyśle stal wykorzystuje się na różne sposoby. W typowych konstrukcjach, które są oparte na betonie, stal spełnia zadanie wzmacniające, dzięki użyciu zbrojenia betonowe elementy zyskują dużo zwiększoną wytrzymałość na rozciąganie, umożliwiając tym samym budowanie wysokich obiektów.

Zobacz propozycję tej firmy: .

Z kolei w bardziej nowoczesnych konstrukcjach (szczegóły – https://mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-przej%C5%9B%C4%87-instalacyjnych) często szkielet budynku jest wykonany właśnie z elementów stalowych, a następnie obudowywany materiałami wykończeniowymi oraz ścianami. Nie można zapominać także o stali stosowanej na dachy oraz ściany najróżniejszych obiektów, takich jak magazyny albo hale produkcyjne. Blachy czarne używane w tego typu rozwiązaniach zapewniają należytą mechaniczną wytrzymałość (zobacz dla przykładu: ), a jeżeli zastosuje się dodatkowe ocieplenie, to także termiczną. Oprócz tego elementy wykonane ze stali są często używane przy ogrodzeniach, w charakterze słupków i paneli.

Rury
Autor: TECE Sp. z o.o.
Źródło: http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1
Drugim niezwykle istotnym odbiorcą elementów stalowych jest przemysł samochodowy. Cała samochodowa karoseria wykonana jest z cienkiej, pomalowanej blachy, także wiele podzespołów także opartych jest o ten właśnie materiał. O ile jednak blacha do samochodów jest taka zwykła, najbardziej popularna, to w przypadku części napędowych albo układu zawieszenia powinna to już być stal znacznie lepsza jakościowo. Do wytwarzania części mechanicznych stosuje się nowoczesne gatunki, które zapewniają odpowiednią wytrzymałość w trudnych warunkach pracy.

Sprawdź ponadto: .

Dużą ilość stali, również lepszych gatunkowo, zabiera też przemysł – arapneumatik.pl/p-261-pistolet-pneumatyczny-standardowy-do-przedmuchu-z-dysza-katowa-0659-parker-legris – maszyn budowlanych. Co prawda wytwarza się ich dużo mniej, niż samochodów osobowych ale ze względu na specyfikę codziennej pracy będą one wymagać najlepszych materiałów. Tu bardzo dobrze będą się sprawdzać stale trudnościeralne, elementy takie jak łyżki koparkowe, blachy na osłony albo rury hardox bez większego problemu dadzą sobie radę w każdych warunkach, gwarantując długą, bezawaryjną pracę przed długie lata.