Pragniesz cudownego klimatu we własnym domu? To może kominek? To pomysł na oszczędność i niezwykłą atmosferę

kominek
Myślisz że przydałby ci się kominek? Wszystko przed Tobą, na początek musisz zwłaszcza odpowiedzieć sobie na zagadnienie, czy wolisz kominek otwarty, czy bardziej ekonomiczny będzie wkład kominkowy. Jaki rodzaj kominka będzie dla Ciebie lepszy? Poznaj nasze wskazówki.

kominek
Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Kominek w domu to znacznie więcej niż centrum ciepła, to niezapomniane momenty przy trzaskającym ogniu, to czas, kiedy za oknem zimno i nieprzyjemnie, a Ty jesteś w stanie rozkoszować się kojącymciepłem. Na szczęście znacznie więcej ludzi może sobie zapewnić kominek we własnym domu. (kominki) szczególnie dzisiaj, kiedy w ofercie jest naprawdę ogromny wybór i wiele rozwiązań do wyboru, poczynając od wkładów kominkowych, przez oszczędne rozwiązania, po dizajnerskie projekty. gdy jednakże już będziesz zdecydowany, że chciałbyś posiadać kominek we własnym domu powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bardziej przyda ci się kominek otwarty czy zamknięty.

duży odsetek zainteresowanych wybiera kominek zamknięty, również ze względu na koszty dotyczące ogrzewania, niemniej są przypadki, kiedy powinno się rozpatrzyć założenie kominka otwartego. Są to momenty, kiedy planujemy palić w kominku okazjonalnie, tylko dla stworzenia atmosfery. W takiej sytuacji jest to dogodne rozwiązanie, szczególnie, że jak nie będziemy korzystali z niego często, to zakup wkładu byłoby niepotrzebnym wydatkiem. podobnie należy zrobić, gdy nie chcemy kominka jako głównego źródła ciepła. Warto jednakże wiedzieć, że kominek otwarty zostawia w domu minimalną część energii, jaka powstaje po paleniu w nim drewna. Ciepło nie utrzyma w pomieszczeniu dłużej niż przez kilkadziesiąt minut po dogaśnięciu drewna.

W roli dodatkowego, a często także podstawowego źródła ciepła może działać jedynie kominek zamknięty. Zależnie od tego, w jaki wsad będzie wyposażony jest on zdolny do ogrzania pomieszczenia, w którym jest zainstalowany, a także cały dom, tak się stanie, gdy założymy system DGP. Można ogrzać także cały dom i wodę do użytku domowników, kiedy będzie w użyciu wkład z płaszczem wodnym. jednak, nawet podstawowy wkład kominkowy jest bardziej skuteczny niż najlepszy kominek otwarty, gdyż jego działalność jest kilkukrotnie większa. Dodatkowo, co niezwykle ważne, kominek z wkładem jest zupełnie bezpieczny. nie musisz doglądać ognia czy gasić go przed pójściem spać.