Rozlicz PIT za rok 2016/2017 przez internet – szybko i sprawnie

Naliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok to niezbyt przyjemny obowiązek, jaki spoczywa na wszystkich pracujących ludziach, bez względu na to, czy będziemy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę w czyjejś spółce ewentualnie również mamy własną działalność produkcyjną. W rzeczywistości każda osoba, jaka uzyskała przychód w poprzednim roku podatkowym, ma obowiązek wypisać właściwy dokument pit.
Udogodnienia w postaci e-formularzy oraz rozliczenia drogą elektroniczną

przygotowanie do certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilku lat cykliczne wypełnienie zeznania dotyczącego podatku dochodowego podlega istotnym usprawnieniom i uproszczeniom. Nie jest teraz na szczęście tak, iż formularze pit umieją wyliczyć tylko księgowi i to do tych specjalistów za każdym razem powinniśmy się wybierać, żeby nie mieć w następstwie trudności z urzędem podatkowym. Dzięki pracom Fiskusa, powstało wiele programów komputerowych, przykładowo pit 2017 online, dzięki którym wyliczymy nasz podatek za poprzedni okres rozliczeniowy. Jest to normalnie jeden z wielu programów, umożliwiających nam łatwe oraz szybkie rozliczenie. Niemniej tak jak w przypadku wielu innych cechuje się on tym, iż posiada wbudowaną kompletną bazę potrzebnych nam druków i również należy wyłącznie wybrać, czy trzeba rozliczać się poprzez druk pit 37 albo może obowiązuje nas formularz pit 38 lub pit 36, ewentualnie pit 28 dla tych płacących naliczenia w systemie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Szczęśliwie aplikacje tego rodzaju są mocno intuicyjne, dzięki czemu bez większego kłopotu poradzimy sobie z wypełnieniem deklaracji za rok 2016 – .
Po wybraniu konkretnego druku musimy już wyłącznie właściwie wpisać właściwe kwoty a program samodzielnie obliczy nam stawkę podatku, my sami powinniśmy jeszcze później tylko sprawdzić poprawność wypełnienia druku, przesyłając go do początkowej weryfikacji. Po całym takim procesie powinniśmy dostać wiadomość, że nasz pit dzięki programowi pit 2017 online został bezbłędnie uzupełniony a poprzez to będziemy mieli ten cały proces za sobą.
Kogo obowiązuje pit 38?
Odmiennie przedstawia się kwestia naliczenia dochodu z tytułu sprzedanych papierów wartościowych. Takowe naliczenie, określane jako pit 38, tyczy się przede wszystkim tych ludzi, które uzyskały wpływy z tytułu odsprzedaży papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, ewentualnie: więcej na temat za część w papierach wartościowych konkretnej firmy – tu.

Formularz pit 38 dotyczy zasadniczo tych osób, które uzyskują dochody z obrotu akcjami, obligacjami ewentualnie odrębnymi papierami wartościowymi.
Co ważne, w każdym przypadku rozliczenie podatku dochodowego obliguje tylko nas i to my mamy obowiązek do końca kwietnia rozliczyć się z urzędem skarbowym. W rzeczywistości nie ma też co odkładać wykonania zeznania, bowiem dzięki wielu programom komputerowym jest to rzeczywiście łatwe, sprawne a także szybkie.