Skąd się bierze wilgoć w domu?

Pojawienie się zawilgoceń w domu to poważny problem. Z pewnością nie można lekceważyć pierwszych oznak zawilgocenia domu. Wilgoć niszczy budynku, a także rozwój toksycznych pleśni. Powodów zawilgocenia w domu może być wiele. Najczęściej do zawilgocenia prowadzi złe wykonanie izolacji ścian. Warto zaznaczyć, że problem ten występuje także w nowym budownictwie
Często zdarza się, że ściany są źle docieplone. Zdarza się także, że woda zalewa ściany z powodu uszkodzonej rynny. Czasami wilgoć dostaje się do domu przez nieuszczelnione okna. Wówczas w okresie zimy możemy oczekiwać większych problemów z zawilgoceniem.

Otwórz ten link system gaszenia gazem serwerowni cena. Tam zobaczysz ciekawe fakty na ten temat, opisane w tekście.

Nie zapominajmy także, że wilgoć kondensuje się w domu, w którym mamy do czynienia ze błędnie działającym systemem wentylacji. Zazwyczaj sami przyczyniamy się do problemy, na przykład rozwieszając pranie w pokoju lub za mało ogrzewając dom.

Wilgoć w mieszkaniu to kłopot, z którym trzeba szybko walczyć. Oczywiście należy w pierwszej kolejności znaleźć przyczynę jej powstawania. Walkę z zawilgoceniem trzeba rozpocząć od uszczelnienia okien. Zazwyczaj wystarczy drobna szpara między murem a ramą okienną, by wiatr wdmuchiwał do środka wodę deszczową. Miejsce takiej nieszczelności trzeba w skuteczny sposób uszczelnić. Aby to zrobić wystarczy nabyć specjalistyczną piankę i wypełnić nią dziurę pod oknem. Poza tym wzmocnić newralgiczne miejsce silikonem.

Jeśli problem tkwi w systemie wentylacji wato wezwać fachowca, który powie nam gdzie musimy go wzmocnić. Odpowiedni przewiew w mieszkaniu zapobiega nie tylko zbieraniu się wilgoci, ale również hamuje rozwój pleśniowych grzybów.

Wilgoć w domu często gromadzi się w miejscach takich jak łazienka. Stąd też należy właściwie zabezpieczyć te strefy. Jak to zrobić? Jeśli ściany mamy zamiar wykończyć kafelkami warto zrobić pod nimi przeponę wodochronną. Jest to bardzo prosty sposób, który polega na powleczeniu ściany folią hydroizolacyjną. Przestrzenie, na których nie będzie płytek ceramicznych najsensowniej pomalować farbą wodoodporną. Farby takie są nieco droższe, jednak warto wydać na tego typu udogodnienie. Być może dzięki temu nie będziemy musieli kupować środków do do usuwania wilgoci.