Sposób na mały remont

Renowacje kojarzą nam się z domem jednorodzinnym z ogrodem, gdzie posiadacz musi wszelkie drobne i większe reperacje zrealizować na własną rękę. W powszechnej świadomości zupełnie inaczej jest jeśli zamieszkujemy w mieszkaniu komunalnym lub jesteśmy członkami spółdzielni mieszkaniowej.

=

Źródło: http://invado.sklep.pl/
W rzeczywistości stawianie sprawy w ten sposób że członek spółdzielni znajduje się w lepszej sytuacji jest mym sądem zbyt dużym uproszczeniem. To prawda że bardziej drogie remonty, na przykład instalacji wodociągowej lub elektrycznej w bloku i w mieszkaniu wykona spółdzielnia w ramach opłaty czynszowej jaką płaci posiadacz mieszkania. Ale przecież naprawa instalacji elektrycznej to tylko połowa roboty. Posiadacz mieszkania musi jeszcze na koszt własny doprowadzić cztery kąty do używalności, przykładowo pomalować ściany bądź wykafelkować łazienkę. Przy okazji tychże remontów realizowanych przez spółdzielnię dobrze jest pomyśleć o odnowieniu parkietów i wymienić listwy przypodłogowe.

Spodobał Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna odwierty geotermalne cennik Śląskie również z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Takie rzeczy możemy kupić w specjalistycznym sklepie dla majsterkowiczów albo też w firmie zajmującej się montowaniem parkietów. Mym sądem to drugie wyjście będzie lepsze. Na ogół firmy takie dysponują szerszym wachlarzem tego rodzaju artykułów, łatwiej zatem dopasować do nowej podłogi fragmenty wykończeniowe. Mało tego wszystko zamontują nam fachmani i to w cenie nabytego u nich produktu. Szybko i solidnie ułożona bądź też odnowiona będzie podłoga oraz fachowo zamontowane listwy przypodłogowe (strona WWW).

Rzecz jasna w trakcie podobnych robót zawsze możemy dojść do wniosku iż nasze wiekowe drzwi przy nowiutkiej posadzce już nie prezentują się dobrze. Wtedy najlepiej zapytać o nowe drzwi naszych ludzi układających parkiet. Prawdopodobnie współpracuje z nimi przynajmniej jeden fabrykant drzwi którego oferta będzie odpowiadała naszym wymaganiom. Ta sama ekipa od podłogi zamontuje nam wtedy wyselekcjonowany model drzwi. Jeśliby jednak oferta nam nie pasowała zawsze możemy wystukać w wyszukiwarkę frazę: producent drzwi i samodzielnie dokonać badania rynku, po czym wybrać odpowiedni produkt z którego będziemy w pełni zadowoleni i służyć nam on będzie długie, długie lata.