Świat teraz handluje milionami artykułów codziennie – firmy potrzebują więc fachowych logistyków

Ludzkość stworzyła zdolność przesyłania wszelkiego rodzaju produktów na całej kuli ziemskiej. W sklepach mamy możliwość zobaczyć artykuły z Azji albo Argentyny, smartfony mamy ze Stanów, a odzież z Indonezji.
Niejedna firma, która sprowadza artykuły z zagranicy potrzebuje spedytorów oraz logistyków, żeby profesjonalnie zajmowali się zakupami.

składka

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
specjalista ds. logistyki

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to z reguły niezbędny jest wtedy specjalista ds. logistyki. Z reguły firmy chcą mieć PRacowników, którzy posiadają już jakieś doświadczenie w spedycji i znają języki obce.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na przedstawiany temat, to przejrzyj nowy materiał (http://www.workservice.pl/praca/magazynier/olsztyn/), który na pewno będzie dla Ciebie niezwykle wciągający.

Wydaje się to być bardzo mądre wymaganie, ponieważ trudno byłoby komuś pracować w spedycji i rozmawiać z obcokrajowcami bez znajomości choćby języka angielskiego. Dodatkowo osoba pracująca na tym stanowisku musi znać fachowe programy, które dają możliwość na wprowadzanie zamówień do systemu. Wtedy cały dział, wraz z przełożonym, widzi jakie postępy robimy przy konkretnym zamówieniu. Do systemu trzeba wprowadzać później przeróżne informację – datę oraz dane zamówienia, czas dostarczenia i fakturę. Od osoby na tym stanowisku wymaga się świetnej organizacji pracy oraz samodyscypliny. Jednak, nie może być to człowiek, który nie lubi kontaktów z innymi, gdyż jego stałym zadaniem będzie kontaktowanie się z dostawcami i uzgadnianie szczegółów zamówień.

Musi zatem być to osoba komunikatywna i niezwykle aktywna. Plusem posiadania etatu w logistyce jest możliwość używania języka obcego i częste wyjazdy służbowe za granicę.