Szkło i lustra w dekoracji wnętrz

Interior design to bardzo istotny element każdego projektu biura. Kreując tego typu przestrzeń, trzeba pamiętać kilka spraw. Przede wszystkim zadbać nie tylko o niebanalny wygląd wnętrza, ale również jego użyteczność.

Aranżacji przestrzeni otwartych przeszkleniami

Autor: My Way Paradyż Group
Źródło: My Way Paradyż Group

W tego typu pomieszczeniach doskonale sprawdzają się szklane elementy, oraz drzwi przesuwne do nowoczesnych biur. Naturalnie niektórzy preferują bardziej tradycyjny styl i wybierają materiały takie jak drewno, które zazwyczaj są również znacznie mniej kosztowne. Chociaż warto rozważyć kwestię efekt, jaki chcemy uzyskać.

Masz apetyt na podobną publikację na omawiany tu temat? Jeśli tak, to ochoczo kliknij ten link – to użyteczna witryna (http://www.ehydrogaz.pl/baterie-lazienkowe-i-kuchenne,cp91,pl.html).

Ścianki szklane dają lepsze możliwości, jeśli chodzi o efekt wizualny.

Doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ nie zabierają przestrzeni, są przeźroczyste. Oczywiście wytwórcy szklanych elementów obecnie mają w ofercie wiele różnych typów ścianek. Mogą być one przeźroczyste lub matowe. Za wyjątkiem ścianek w ofercie sklepów spotkamy również drzwi, które także mogą być wykonane dowolną techniką, przykładowo cało szklane.

Tego typu szklane ścianki prezentują się bardzo estetycznie, a także stanowią doskonałą izolację akustyczną. Firmy mają także w swojej ofercie rozbudowane moduły ze szklanych elementów, znacznie łatwiejsze w montażu. Pomimo grubego szkła, cała forma nadal sprawia wrażenie pełnej transparentności pomieszczenie.

Przeszklenia w domu

Autor: Robert Konieczny
Źródło: Reynaers Polska

Producenci szkła mają w swojej ofercie także szeroki asortyment luster. Jest to niezwykle interesujący element w wystroju wnętrz. Lustra na wymiar można dostać w najbliższym zakładzie szklarskim. Aby otrzymać ciekawy efekt często trzeba wybrać lustro w niestandardowym kształcie. Forma lustra muszą być dobrane do wymiarów pomieszczenia. Zamontowanie lustra w niewielkim pomieszczeniu to sprytny sposób na jej optyczne powiększenie. Taki optyczny zabieg zazwyczaj stosuje się w małych garderobach.

Jeśli nie mamy miejsca na samodzielne lustro w garderobie, to oprócz tego mamy możliwość wstawienia szafy z lustrzanymi drzwiami. Jest to równie niezawodne rozwiązanie. Lustro w ozdobnej ramie, na pewno będzie też elegancką dekoracją wnętrza zaaranżowanego w secesyjnym stylu.