Ten, kto nabywa nowe mieszkanie ma możliwość podjąć decyzję, jak będzie chciał postawić ścianki wewnętrzne

Kiedyś ściany w kamienicach były bardzo masywne. W dzisiejszych czasach na szczęście stawia się je dosyć szybko.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych budynkach usunięcie jakiejkolwiek ściany może okazać się niemożliwe, ponieważ groziłoby to zawaleniem się stropu. Powinniśmy pamiętać, że w wiekowych kamienicach nie narusza się raczej konstrukcji budynku. Dzisiaj jednakże buduje się osiedla przy pomocy nowoczesnych standardów. Nie ściany utrzymują na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które najczęściej są pionowymi słupami.

Czy uzyskane tutaj informacje okazały się ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://www.zleceniomat.pl/budowa-dachu), która również bez wątpienia będzie zachęcająca.

Zwykle ich nie widzimy w swoim mieszkaniu, gdyż są częścią ścian między apartamentami. To niebywale dobry trik, ponieważ wtedy wewnątrz swego mieszkania możemy układ ścian dowolnie modyfikować. Zwykle mamy mamy zaznaczone miejsce na wyłącznie kuchnię oraz łazienkę. Zresztą możemy puścić wodzę fantazji. Jeśli wychowujemy smyki, to zapewne będziemy chcieli zapewnić im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały własnych pokoi. Można także wygospodarować trochę miejsca na gabinet. Każda ściana może być wykonana dla przykładu z regipsu. Takiego typu materiał bywa bardzo niedrogi i po prostu szybko się go montuje. Jego główny minus jest taki, że zbytnio przepuszcza dźwięki. Jeśli zatem chcemy zachować prywatność, to powinniśmy postawić na budowę ścian w mieszkaniu z innych materiałów.

Świetnym pomysłem będzie tradycyjna cegła. Owszem, postawienie tego typu ściany będzie bardziej kosztowne i zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej na pewno bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała bardzo długi czas.