Trend na niewielkie projekty domów jednorodzinnych o powierzchni do 100m2 z garażem.

W okresie kryzysu, wiele ludzi stara się wybudować samemu swój wyśniony domek. Na nieszczęście wiąże się to z zaabsorbowaniem ogromnej ilości czasu, dlatego, że koniecznym jest załatwić wiele procedur z pozwoleniami, zaopatrzyć się w artykuły i zatrudnić wyspecjalizowaną załogę, która postawi nam upragnioną nieruchomość.

dom

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Obecne zakłady budowlane przywożą na plac budowy znaczną ilość gotowych części do błyskawicznego składania, co powoduje stosunkowo krótki okres budowy. Dzisiaj zainteresowanie wielkimi nieruchomościami trochę się obniża. Pojawiła się tendencja na budowanie o niedużym metrażu domów w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej z dość dużymi ogródkami.

Konsumenci wybierają również projekty szeregówek jednorodzinnych z wiatą garażową. Pomysły graficzne domków do 100m2 z boksem garażowym, to przede wszystkim oszczędność, która pojawia się już w trakcie nabywania jak i w codziennym gospodarowaniu domem. Zmniejszenie metrażu nie oznacza spadku komfortu. Istotny jest praktyczny projekt, dzięki któremu domy o niewielkiej powierzchni bez kłopotu urzeczywistnią oczekiwania bardzo wymagających.

dom

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawiła się również moda na postawienie szeregówek z naturalnych surowców, zdrowych i przyjaznych naturze. Drzewo z którego jest wybudowany taki dom, sprawia, że wewnątrz tworzy się wyjątkowy mikroklimat.

Drewniany dom to miejsce, gdzie po ciężkim dniu pracy możemy oddychać pełną piersią. Taki dom „oddycha” wspólnie z nami. Drzewo jest budulcem, posiadającym zdolność samoregulacji wilgotności, równocześnie dającym ciepło w mroźne dni i odprężający chłodzik latem. Pragnąc dołączyć się do walki ze zmianami atmosferycznymi i równocześnie poprawić standard życia trzeba zdecydować się na budowę domu z drzewa.

Dobry charakter domu drewnianego jest niewątpliwy. Tam, gdzie mata ceramiczna z drzewa jest rozpowszechnione, przeciętny mieszkaniec tych nieruchomości żyje kilkanaście lat dłużej. Ekologiczny dom to nasze dobre samopoczucie, gospodarność, racjonalność, zalety które przekładają się na poziom i sposób życia.