W jaki sposób się wziąć za wykończenie kupionego mieszkania, w jakim miejscu robić zakupy materiałów wykończeniowych

pokój dzienny
Wielu ludzi dostając klucze do zakupionego mieszkania nawet nie jest świadomych faktu, jak wiele pracy jeszcze będzie przed nimi, aby wykończyć całość. Nowe mieszkanie dostaje się w stanie surowym, z niektórymi tylko elementami wykończeniowymi, a całą resztę trzeba wykonać przed wprowadzeniem się.

pokój dzienny
Autor: Iain and Sarah
Źródło: http://www.flickr.com
Wydatki na te wszystkie rzeczy również trzeba uwzględnić w planach finansowych – kupno mieszkania razem ze wszystkimi opłatami to ogromne obciążenie dla domowego budżetu, przeważnie dochodzi do tego kredyt, a na resztę również należy mieć co najmniej kilkadziesiąt tysięcy. Biorąc się za wykończenie mieszkania powinno się zrobić rozeznanie, gdzie kupować potrzebne materiały budowlane i wykończeniowe. Najbardziej popularne są budowlane markety, w jakich można kupić w zasadzie wszystko, co potrzebne, także drzwi porta (więcej przeczytasz na stronie), lampy i półki. Zaletą tego typu sklepów jest sprawność zakupów i stosunkowo duża oferta, jednak niekiedy trochę się przepłaca. Sporą część produktów markety mają w cenach wyższych niż konkurencja, ale przy dużych zakupach niekiedy można się nieco potargować.

Jednym z ważniejszych etapów wykończenia wnętrza jest urządzenie kuchni. Tu przede wszystkim potrzebne są odpowiednie meble, a oprócz tego kilka wręcz koniecznych urządzeń. Kuchnię zakupić można albo gotową, w jednym z salonów meblowych, albo zamówić w zakładzie stolarskim.

remonty
Autor: Preston Rhea
Źródło: http://www.flickr.com
To ostatnie wyjście jest bardzo wygodne, bo daje możliwość zaprojektowania zestawu ściśle według oczekiwań, szczególnie w niedużych mieszkaniach bardzo się to może przydać. Ostatnio coraz popularniejszy jest montaż urządzeń kuchennych ardo do wnętrza szafek (wybierz urządzenie chłodzące), dzięki temu na początku nie widać, że w kuchni znajduje się lodówka czy zmywarka. Po zrobieniu mebli należy zastanowić się jeszcze nad wszystkimi dodatkami, jakie warto dopasować kolorami i stylem do charakteru wnętrza. Do zakupienia są więc lampy, karnisze metalowe oraz firanki i zasłony, te elementy również się znajdą w marketach budowlanych, ale również w niezależnych, specjalistycznych sklepach.