W jakim domu jednorodzinnym pragnęliby mieszkać nasi rodacy, czyli w jaki sposób architekci wsłuchują się w potrzeby swych usługobiorców

Projektowanie domów na pewno nie jest tylko sztuką dla sztuki – każdy wolnostojący dom powinien ładnie wyglądać, ale równocześnie ten wygląd de facto jest jedynie kwestią gustu. Możemy tu wspomnieć chociażby o XVII-wiecznych zamkach, które do dziś cieszą oko i są wyjątkowo wdzięcznym obiektem do fotografowania. Ponadto nie trzeba zapominać, że w wymienionych budowlach w ogóle nie było toalet, co dzisiaj może nas nieco szokować – nasze współczesne domki, chociaż nie tak piękne jak Wersal, są o dużo bardziej funkcjonalne.

nowoczesny dom

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli tylko Polacy mają wystarczającą sumę gotówki, to wolą zaprojektować, a następnie wznieść nowy dom niż kupić stary i bez końca go remontować. Nowoczesne domy jednorodzinne mają, tak czy siak, ogromną przewagę nad tymi wzniesionymi pięćdziesiąt lat temu. Inżynierowie są w stanie zaprojektować mieszkania biorąc uwagę przeróżne kryteria. W taki sposób obywatel przenosi się do domku, o którym zawsze marzył, a połączenie wygody z dobrym gustem jest tutaj kluczem do sukcesu. Niełatwo byłoby jednoznacznie udzielić logicznej odpowiedzi na pytanie postawione w tytule opracowania, ponieważ każdy obywatel ma inne preferencje i całkowicie inne potrzeby. Dodatkowo czasem projekty domów piętrowych muszą uwzględniać tak położenie, jak i wymiary czy kształt działki. Dlatego na etapie sporządzania projektu tak ważne jest to, by niedoszli mieszkańcy jasno określili swoje oczekiwania, a architekci je uwzględnili.

Czy pragniesz może mieć link do strony schody domański, gdzie czekają na Ciebie następne teksty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten portal.

Nowoczesne domy jednorodzinne to nie tylko te budowle, które mają interesującą czy przykuwającą uwagę fasadę. -> sprawdź dodatkowe informacje .

dom jednorodzinny

Autor: Anne Fitten Glenn
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli przeglądnąć nawet parę projektów, łatwo przekonać się, że ich autorom zależy nie tylko na uniwersalnych rozwiązaniach, lecz także na tym, żeby właściciele danego domu zamieszkali w budynku, który został doskonale dostosowany do ich potrzeb. W tym nowoczesnym mieszkaniu zawsze jest miejsce na kuchnię wraz z jadalną i pokój dzienny z tarasem. Nowością na pewno jest garderoba, jak również większa liczba łazienek. Czasami projekt musi też obowiązkowo uwzględniać dodatkowe życzenia zleceniodawców – przykładowo pan domu zażyczy sobie wydzielony pokój dla seniora wraz z niedużą łazienką, a gospodyni sypialnię z wyjściem na pokaźnej wielkości taras.