W obecnych czasach, kiedy często przytrafiają się kryzysy, każda wielka firma potrzebuje sprawdzonego Dyrektora ds. finansów

Dawniej firmy za fundament swego dobrego funkcjonowania uważały dobrą księgową. Jednakże, dziś to za mało.

W dobie XXI wieku, kiedy wszystko zmienia się szybko, a firmy są ponadpaństwowe niezbędni są dobrzy CFO.
deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO – może spytać człowiek, który nie jest zaznajomiony z angielskimi skrótami oraz stanowiskami istniejącymi w międzynarodowych przedsiębiorstwach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer – po polsku: Dyrektor Finansowy.

Poszukujesz podobnego wpisu na prezentowany tutaj problem? Jeśli tak, to ten w serwisie (https://szukasz-pracy.pl/zbior-truskawek-szklarniowych/) bez cienia wątpliwości też uznasz za interesujący.

Stanowisko to oznacza znacznie więcej niż tylko stanie na straży finansów firmy. Chodzi także o nakreślanie planów rozwojowych i określanie ewentualnych zagrożeń. By sprawdzić się na tym stanowisku potrzebne jest spore doświadczenie, wobec tego w państwach starej Unii CFO to zazwyczaj pracownicy po 50-tym roku życia. W krajach rozwijających się, takich jak Polska, są to osoby znacznie młodsze, gdyż sytuacja w kraju zmienia się bardzo szybko i za tą zmianą trzeba nadążyć. Nawet inaczej – trzeba ją ubiegnąć. Trzeba być pionierem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Trudni się nakreślaniem budżetu oraz wewnętrznymi audytami.

Nie ociągaj się – naciśnij odnośnik i ciesz się zawartymi tam nowymi postami. Z pewnością rozszerzą one Twoją znajomość rzeczy na ów temat.

Do jego obowiązków należy także utrzymywanie kontaktów z innymi firmami.

Dlatego CFO sporo podróżuje po Europie i świecie – powinien zatem świetnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość spółki i przyszłość pracowników. Z tego powodu musi szukać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.