W obecnych czasach, kiedy często przytrafiają się kryzysy, każda wielka firma potrzebuje sprawdzonego Dyrektora ds. finansów

deklaracje
Dawniej firmy za fundament swego dobrego funkcjonowania uważały dobrą księgową. Jednakże, dziś to za mało.

W dobie XXI wieku, kiedy wszystko zmienia się szybko, a firmy są ponadpaństwowe niezbędni są dobrzy CFO.
deklaracje
Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Kim tak naprawdę jest CFO – może spytać człowiek, który nie jest zaznajomiony z angielskimi skrótami oraz stanowiskami istniejącymi w międzynarodowych przedsiębiorstwach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer – po polsku: Dyrektor Finansowy.

Poszukujesz podobnego wpisu na prezentowany tutaj problem? Jeśli tak, to ten w serwisie (https://szukasz-pracy.pl/zbior-truskawek-szklarniowych/) bez cienia wątpliwości też uznasz za interesujący.

Stanowisko to oznacza znacznie więcej niż tylko stanie na straży finansów firmy. Chodzi także o nakreślanie planów rozwojowych i określanie ewentualnych zagrożeń. By sprawdzić się na tym stanowisku potrzebne jest spore doświadczenie, wobec tego w państwach starej Unii CFO to zazwyczaj pracownicy po 50-tym roku życia. W krajach rozwijających się, takich jak Polska, są to osoby znacznie młodsze, gdyż sytuacja w kraju zmienia się bardzo szybko i za tą zmianą trzeba nadążyć. Nawet inaczej – trzeba ją ubiegnąć. Trzeba być pionierem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Trudni się nakreślaniem budżetu oraz wewnętrznymi audytami. Do jego obowiązków należy także utrzymywanie kontaktów z innymi firmami.

Dlatego CFO sporo podróżuje po Europie i świecie – powinien zatem świetnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość spółki i przyszłość pracowników. Z tego powodu musi szukać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.