Zabierasz się akurat do rozliczania PIT-a? Sprawdź, jak dużo dobrego możesz zrobić!

organizacja pożytku publicznego
Jeśli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, bez wątpienia musisz przeczytać nasz artykuł – niestety nie dowiesz się teraz z niego, jak zapłacić mniejsze podatki, jednakże dowiesz się innej ważnej rzeczy – jak spowodować, żeby na cudzej twarzy pojawił się uśmiech, równocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.

firma - wyobrażenie
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego
Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przekaż 1% swojego podatku na szczytne cele
Jeśli tylko rozliczasz jakiekolwiek dochody, przysługuje Ci możliwość przekazania kwoty jednego procenta całego należnego od Ciebie podatku na dowolne charytatywne cele. Dzisiaj obiektem takiego podarunku może być praktycznie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się zatem, na co konkretnie chciałbyś przekazać pieniądze, a później sprawdź, który numer KRS musisz wpisać w PIT-a – właściwie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer- polecana organizacja pożytku publicznego.
Co na tym tracisz?
Odpowiedź jest niesamowicie prosta – nic! Jeżeli nie wskażesz w rozliczeniu, na rzecz której fundacji chcesz przekazać pieniądze, i tak zostaną one zabrane – z tą tylko różnicą, że wtedy zostaną przekazane bezpośrednio do budżetu kraju jak pozostały podatek. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań – oczywiście od 1 podatku praktycznie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednak gesty wielu osób dobrej woli mogą zdziałać naprawdę mnóstwo- odsyłam tutaj.
obrazeczek - firma
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Co na tym zyskasz?

W tym przypadku odpowiedź również jest niesamowicie prosta – ogromną satysfakcję, iż mogłeś komuś pomóc. To wprawdzie procent 1 podatku Twojego, jednakże nawet w takich wypadkach warto go przekazać – dla Ciebie niewątpliwie będzie to ogromna radość, nie wspominając już o podopiecznych wybranej fundacji.

Poświęć chwilę i sprawdź tu analogiczne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, zatem nie czekaj zbyt długo:)

Praktycznie jedyny problem może być z wybraniem organizacji, na którą chcesz przekazać gotówkę – można przecież wybrać zaledwie jedną. To na pewno nigdy nie będzie prosty wybór praktycznie dla nikogo.