Zabierasz się akurat do rozliczania PIT-a? Sprawdź, jak dużo dobrego możesz zrobić!

Jeśli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, bez wątpienia musisz przeczytać nasz artykuł – niestety nie dowiesz się teraz z niego, jak zapłacić mniejsze podatki, jednakże dowiesz się innej ważnej rzeczy – jak spowodować, żeby na cudzej twarzy pojawił się uśmiech, równocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.

firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przekaż 1% swojego podatku na szczytne cele
Jeśli tylko rozliczasz jakiekolwiek dochody, przysługuje Ci możliwość przekazania kwoty jednego procenta całego należnego od Ciebie podatku na dowolne charytatywne cele. Dzisiaj obiektem takiego podarunku może być praktycznie każda organizacja pożytku publicznego.

To fakt, że informacje pod tym odsyłaczem są niezwykłe, więc jeżeli chcesz uzyskać więcej danych na omawiany wątek, to przejdź do tekstu – link jest tutaj.

Zastanów się zatem, na co konkretnie chciałbyś przekazać pieniądze, a później sprawdź, który numer KRS musisz wpisać w PIT-a – właściwie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer- polecana organizacja pożytku publicznego.

Co na tym tracisz?

Odpowiedź jest niesamowicie prosta – nic! Jeżeli nie wskażesz w rozliczeniu, na rzecz której fundacji chcesz przekazać pieniądze, i tak zostaną one zabrane – z tą tylko różnicą, że wtedy zostaną przekazane bezpośrednio do budżetu kraju jak pozostały podatek. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań – oczywiście od 1 podatku praktycznie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednak gesty wielu osób dobrej woli mogą zdziałać naprawdę mnóstwo- odsyłam tutaj.
obrazeczek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Co na tym zyskasz?

W tym przypadku odpowiedź również jest niesamowicie prosta – ogromną satysfakcję, iż mogłeś komuś pomóc.

Jeśli interesują Cię artykuły publikowane na niniejszej stronie, to z pewnością świetna strona (https://www.adwokat-horyza.pl/mediacja/) także będzie dla Ciebie wartościowa.

To wprawdzie procent 1 podatku Twojego, jednakże nawet w takich wypadkach warto go przekazać – dla Ciebie niewątpliwie będzie to ogromna radość, nie wspominając już o podopiecznych wybranej fundacji. Praktycznie jedyny problem może być z wybraniem organizacji, na którą chcesz przekazać gotówkę – można przecież wybrać zaledwie jedną. To na pewno nigdy nie będzie prosty wybór praktycznie dla nikogo.