Zalety ogrzewania gazem

Obmyślając system ogrzewania w nowym domu analizujemy różne aspekty: możliwości techniczne, funkcjonalność i oczywiście koszty. W skutek tego wybór nierzadko pada na ogrzewanie gazowe. Posiadanie ogrzewania gazowego jest bardzo wygodne, gdyż bezobsługowe.

instalacja grzewcza

Autor: Bryn Pinzgauer
Po uruchomieniu instalacji w zasadzie nie musimy się nią zajmować, oprócz corocznych przeglądów kotła. Bardziej zaawansowane technicznie są chyba jedynie piece elektryczne. Na regulatorach jesteśmy w stanie zaprogramować praktycznie wszystko: średnią temperaturę w ciągu dnia i w nocy, czy dostosowanie spalania do warunków zewnętrznych, aby uzyskać przyjemne temperatury we wnętrzach, przy optymalizacji kosztów. Co więcej, jedna instalacja daje nie tylko ciepłe mieszkanie i ciepłą wodę użytkową, ale podłączona do kuchenki, dostarcza gaz do gotowania. By móc korzystać z gazu, należy podłączyć dom(polecamy rekuperacja montaż purevent) do sieci gazowej. Nie na każdej działce jest to możliwe lub opłacalne.

Bywa, że spółka gazownicza – dystrybutor gazu ma zdanie, że podłączenie pojedynczego gospodarstwa domowego do sieci jest niekorzystne albo technicznie trudne do zrealizowania (działanie spółek gazowniczych). Wówczas pozostaje zamontowanie zbiornika z gazem płynnym przed budynkiem mieszkalnym. Może stać na działce, lub gdy brakuje miejsca, być zakopany pod ziemią. Zbiornik na gaz, możemy kupić tudzież lub wypożyczyć. Co wybrać? Powinniśmy na pewno prześledzić warunki oferty, bo każda firma do której należy dostawa gazu buduje ją w inny sposób ().

Jeżeli z gazu płynnego planujemy korzystać jedynie przez parę lat, to na ogół bardziej się opłaca wypożyczyć zbiornik, jednak gdy mamy gwarancję, iż instalacja będzie potrzebna na dłużej, musimy rozważyć jego zakup. Zbiornik jest pełen parę miesięcy, w czasie jakich nie trzeba będzie obawiać się o dostawę paliwa, podkładanie do pieca, czy nastawianie sterowników. Profesjonalne firmy gwarantują klientom fachowe doradztwo w czasie projektowania, zakładania oraz korzystania z instalacji zbiornikowej. Dzięki temu mogą swobodnie czerpać korzyści z z niezwykłego źródła energii jakim jest gaz płynny.