Zamierzasz zrobić oświetlenie na schodach? Zatroszcz się o dobre wyłączniki oraz ciesz się wspaniałymi warunkami

instalacja elektryczna
Jedną z ważniejszych kwestii, która musi się podejmować w czasie budowy i urządzania domu, jest rozmieszczenie instalacji oświetleniowych. Odpowiadają one za doprowadzanie prądu do każdego miejsca w budynku, zapewnienia prądu w gniazdkach elektrycznych oraz zaaranżowanie oświetlenia w poszczególnych pokojach i na schodach. Niezwykle istotne staje się, aby dobrze zaplanować oświetlenie w budynku, gdyż od tego uzależniony jest komfort jego użytkowników.

oświetlenie salonu
Autor: Sigma
Źródło: Sigma
Jeżeli masz dom wielokondygnacyjny
Wyjątkowo istotne okazuje się, żeby obmyślić oświetlenie zgodnie z wymaganiami, które stawia dany budynek i zatroszczyć się o idealne warunki pożytkowania dowolnej części domu. W wypadku, jeżeli posiada się obiekt kilkupiętrowy trzeba zatroszczyć się o dobre oświetlenie klatki schodowej lub schodów. Idealnie w tym przypadku odnajdzie się łącznik schodowy. Zastosowanie tego elementu pozwala sterować oświetleniem z dwóch miejsc, czyli na przykład kiedy załączy się światło kontaktem na parterze, po wejściu na piętro można je wyłączyć drugim przyciskiem tworzącym część systemu (zobacz więcej). To spore ułatwienie w przypadku większych domów, apartamentowców lub budynków biurowych.

Pamiętaj o łączniku krzyżowym
W wypadku, gdy musi się założyć łącznik schodowy dla większej ilości kondygnacji, trzeba pomyśleć o elemencie, który stanowi przełącznik krzyżowy. To element, który wstawia się między łączniki schodowe, jego rolą staje się umożliwienie zastosowania instalacji schodowej dla znaczniejszej liczby kondygnacji – . To niezwykle komfortowa alternatywa w przypadku wysokich bloków i biurowców, ponieważ pozwala zapewnić sobie konieczne oświetlenie z jednoczesną oszczędnością prądu. Ten model systemu oświetleniowego można mimo wszystko wykorzystywać też w budynkach mieszkalnych – zakładając instalację od piwnicy po samo poddasze.

Kupuj elementy bezpośrednio u producenta
Gdy obmyśla się montaż instalacji tego rodzaju, warto zaznajomić się z propozycją producenta osprzętu elektrycznego. Kontaktując się bezpośrednio z producentem można poprosić o wsparcie w wyborze optymalnych elementów do danego projektu domu, jak również otrzymać wskazówki dotyczące montażu. Z pewnością producent zaoferuje też korzystne ceny, o wiele lepsze aniżeli zapewniają markety z produktami elektrycznymi.