Aranżacje kuchni w stylu francuskim i skandynawskim

Jeżeli chcesz mieć unikalną przestrzeń kuchenną, możesz sięgnąć po jeden z zagranicznych sposobów na aranżację. Doskonale w polskich warunkach sprawdzi się styl francuski albo styl skandynawski. Tego rodzaju kuchnie będą się wyraźnie odznaczać na tle tradycyjnych krajowych aranżacji. Jakimi cechami wyróżniają się oba wymienione style?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim

Autor: Media Forum Sp. z o.o.
Źródło: Media Forum Sp. z o.o.
Kuchnia w stylu francuskim musi być przede wszystkim jasna a także blisko natury. Ma być miejscem, które musi wzmacniać radość z przyrządzania posiłków. Wystrój francuskiej kuchni jest blisko natury, a jednocześnie niezwykle taktowny.

Żeby osiągnąć takie efekt warto wybrać przede wszystkim naturalne meble. Najlepiej wykonane z jasnego drzewa. Można je zostawić w naturalnym kolorze drewna, ale świetnie prezentują się także w beżu czy barwach kremowych. Dzięki temu kuchnia będzie też sprawiała wrażenie przestronniejszej.

W kuchennych pomieszczeniach w stylu francuskim doskonale wygląda wyspa. Może ona mieć tak funkcję blatu, ale i stołu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w dużej kuchni postawić osobny stół. Ponadto w kuchni po francusku nie powinno zabraknąć przeszklonych szafek. Ponadto na miejscu będą duże okna, które przy okazji rozjaśniają przestrzeń, co jest znaczące w tym stylu.

Jeśli objaśniana kwestia Cię ciekawi i musisz ją poznać lepiej, więcej przeczytasz w treści (http://www.reacon.pl/uslugi/zarzadzanie-projektem-inwestor-zastepczy/) – to trochę inny punkt widzenia na taką sprawę.

Przy oknach z kolei dobrze jest rozstawić kwiaty. Rośliny to kolejny stały punkt kuchni francuskiej. Do tego dobrym pomysłem są zdjęcia na ścianach. Przestrzeń kuchenna po francusku to także paski na tapicerkach mebli.

Stylowe aranżacje skandynawskie oraz francuskie są do siebie trochę podobne. Również stawia się tutaj na naturę, a także przyjazność. Taki styl nadaje się praktycznie do każdego wnętrza. W kuchni powinna przeważać barwa biała. Wnętrze powinno być nieskomplikowane, rozjaśnione i niezwykle praktyczne. Tak samo pasuje w tym miejscu szkło we frontach szafek lub na stole. Oczywiście nie może też zabraknąć naturalnego drewna.