Balie z dyszami

wanny z hydromasażem

Masaż hydrologiczny zalecany jest przede wszystkim w schorzeniach układu mięśniowego i krążenia, pomaga także w niedomaganiach kostnych i w schorzeniach reumatycznych.Prócz tego, taka kąpiel zbawiennie wpływa na formę cery i układu krwionośnego. Mechanizm działania wanny z hydromasażem nie jest zbyt wymyślny.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Boki i dno wanny urządzone są w specjalne dysze, zasilane prądem. Ich funkcjonowanie polega na aktywowaniu serii malutkich pęcherzyków powietrza również silnych strumieni wody. Taki masaż rozluźnia i relaksuje, co jest istotne po ciężkim dniu. Częsta kąpiel w wannie z hydromasażem dopuszczalna jest w jakimkolwiek wieku, jednakże ludziom w starszym wieku, niewiastom w ciąży, a również osobom chorym na serce i cukrzycę zaleca się konsultację z doktorem. Wanny z hydromasażem za zadanie stawiają sobie nie tylko dostarczanie przyjemności (zobacz tutaj). Ich rola prozdrowotna jest ewidentna i znana od wieków.

Jeżeli chodzi o układ i oprzyrządowanie owych wanien, wytwórcy prześcigają się w projektach. Jest to przydatne dla użytkowników, bo mają w czym wybierać. Niezależnie od tego, czy odbiorca posiada małą, czy sporą łazienkę, do każdej zamontować wannę z hydromasażem.

Producenci oferują wanny prostokątne, owalne, regularne i asymetryczne, prawe lub lewe, co upraszcza dostosowanie do konkretnego położenia w łazience.Dobór wanny z hydromasażem do małej łazienki bywa trudniejszy, nastręcza więcej uwagi.

Spodobał Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę (http://www.normbud.pl/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Można również zamówić wannę w opcjonalnym układzie, dobranym do własnej łazienki (link do strony). Taka wanna okaże się jednak sporo droższa od typowej.

wanna

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Instalację wanny powinno się polecić profesjonalistom. Osoba, jaka posiada stosowne upoważnienia elektryczne zrobi to fachowo i bez ryzyka. Nadzwyczaj istotne jest całkowite wypoziomowanie i odpowiednie odseparowanie wanny od ściany, gdyż wanna z hydromasażem łagodnie drży. Zapobiega to odkształcaniu wanny, bądź murów. Wanny z hydromasażem wymagają szczególnej troski przy utrzymaniu higieny i dezynfekcji. Żeby to urządzenie długo i poprawnie służyło posiadaczowi, nie może zapomnieć o tym.