Bojlery są najbardziej popularnym urządzeniem do ogrzewania wody

Ogrzana woda dzisiaj nie stanowi żadnego luksusu. Przeciwnie, raczej nikt nie wyobraża już sobie mieszkania, hotelu albo restauracji bez tego medium. Dyskusyjną sprawą pozostaje ewentualnie metoda uzyskiwania takiej wody dla konkretnych potrzeb. W wielu mieszkaniach, a niekiedy i na nowo budowanych osiedlach domów jednorodzinnych spotyka się już bezpośrednie przyłączenie ciepłej wody która jest dostarczana wprost z elektrociepłowni czy też z kotłów zlokalizowanych w specjalnym na terenie osiedla. Lecz nadal najpopularniejszym sposobem są niewielkie podgrzewacze wody instalowane w mieszkaniu i dopasowane do potrzeb danej rodziny. Jeśli kuchnia bądź łazienka mają niewielką powierzchnię, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie na przykład bojler elektryczny.

Podgrzewacz wody

Autor: www.freeimages.com
Źródło: www.freeimages.com
Te podgrzewacze wody posiadają jedną niepodważalną zaletę w porównaniu z innymi typami.

Jeśli chcesz przekazać jakiejś osobie informacje na przedstawiany temat, to kliknij na link oraz poczytaj więcej (https://warterpolymers.pl/) odnoszące się do tego problemu – z pewnością go zaciekawią.

Są małe, nie potrzebują dużo powierzchni, dzięki czemu można je podłączyć blisko prysznica lub umywalki. Nie występują wtedy straty które się pojawiają z przechowywaniem większych ilości ogrzanej wody albo jej przesyłania rurkami na większe odległości. Zamontować je można pod zlewozmywakiem albo nad armaturą w kuchni lub łazience.

Wyłącznym wymogiem, niekiedy dość trudnym do realizacji, jest konieczność posiadania odpowiednio wydajnej instalacji elektrycznej, aby podłączyć bojler. Jeżeli będzie brakować instalacji trójfazowej należy się zadowolić podgrzewaczami gazowymi. Te drugie/ostatnie są znacznie większe i potrzebują kominowych przewodów odprowadzających spaliny a także działających sprawnie przewodów wentylacyjnych.

Ich użytkowanie wiąże się z niebezpieczeństwem powstania niedrożności i w konsekwencji zaczadzeniem. Żeby zmagazynować większą ilość wody, na przykład na kąpiel, użyć można ogrzewaczy pojemnościowych, jakie mogą jednorazowo dostarczać od kilku do nawet stu wody. Te wymagają z kolei znacznej ilości miejsca, bowiem zbiornik który gromadzi większą ilość cieczy musi być wyposażony w wiele systemów zabezpieczających oraz zespół odpowiednich grzałek i przez to jego gabaryty są znaczne.