Charakterystyka grzałek patronowych. Sprawdź czego o nich wciąż nie wiesz.

Sklep internetowy oferuje zakup grzałek patronowych. Grzałki patronowe to nowoczesne elementy grzejne o specjalnej budowie. Niewielkie rozmiary wraz z wysoką pojemnością cieplną grzałek, pozwalają na transfer sporej ilości ciepła ze stosunkowo małej powierzchni.Jednostronne zasilanie ułatwia zabudowę grzałki w małej przestrzeni roboczej, a także ułatwia instalację zasilającą. Zastosowanie najlepszych surowców, najostrzejsze wymagania co do projektowania oraz produkcji, gwarantują wysoką jakość do najbardziej wyzywających zastosowań.Grzałki patronowe zapewniają bardzo dobry transfer ciepła, równomierną temperaturę jak i odporność na korozję nawet w wysokich temperaturach.

grzałki

Autor: Toshiyuki IMAI
Źródło: http://www.flickr.com
Grzałki patronowe są to części o specjalnej konstrukcji, umożliwiającej transfer sporej ilości ciepła z niewielkiej powierzchni. Zazwyczaj wykorzystywane są do form metalowych.Na ceramicznym rdzeniu zlokalizowanym w środku w osi grzałki owinięty jest drut oporowy niklowo-chromowy. Całość umieszczona jest w rurze osłonowej, wykonanej zazwyczaj z nierdzewki. Powierzchnia pomiędzy rurą a samym elementem grzejnym, napełnia natomiast sproszkowany, sporo zagęszczony materiał izolacyjny, którym jest MgO. Zagęszczenie materiału izolacyjnego ma wpływ na pomniejszeniee podatności dielektrycznej i tym samym polepsza odprowadzanie powstającego ciepła, przez co umożliwia szybkie nagrzewanie się ośrodka. Płaszcz metalowy, wykonany ze stali nierdzewnej jest precyzyjnie oszlifowany, co daje niezmienny wymiar średnicy na całej powierzchni grzałki, i tym samym zapewnia bardzo dobry kontakt z powierzchnią ogrzewaną i skuteczniejsze przekazywanie ciepła – wejdź na stronę.
Grzałki patronowe mogą także mieć wbudowaną na stałe termoparę, dzięki której mają zastosowanie w konstrukcjach, w których z powodu ograniczonej powierzchni nie może być zastosowany niezależny element poboru temperatury. Grzałki tego typu bardzo często występują w dopasowanych gniazdach form metalowych lub stempli do pieczętowania lub zgrzewania w maszynach do pakowania.

Grzałki rurkowe

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
By złożyć zamówienie na grzałki patronowe, należy podać takie informacje jak: temperaturę pracy; długość grzałki, napięcie, typ zakończenia, materiał płaszcza zewnętrznego. Grzałki zbudowane są ze stali żaroodpornej albo mosiądzu. Część grzejna to drut oporowy zlokalizowany w ceramice i uzupełniony MgO.więcej na ten temat (kliknij tu) Istnieje także możliwość zbudowania grzałki patronowej z wyprowadzeniem z boku oraz wykonanie mocowania mechanicznego jako tulejki lub innego elementu mocującego wg. zamówienia.