Co trzeba zrobić, żeby to US wypełnił zamiast Ciebie Twą deklarację?

Dowolna dorosła osoba ma obowiązek corocznego rozliczania się z US. Jednak to nie powinien być jakiś szczególnie nieprzyjemny obowiązek. Wręcz odwrotnie – nawet wcale nie musimy tego wykonywać – jeżeli tylko napiszemy specjalistyczne pismo zawiadamiające US, że to jego członkowie personelu powinni wypełnić nasze zeznanie PIT-37 (lub PIT-36 jeśli prowadzisz swoją firmę).

Sęk w tym, że wspomniane pismo także nazywa się deklaracja PIT, przy czym oficjalna nazwa to wniosek PIT-WZ.

Czy pragniesz odnaleźć zbliżony post? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę (https://piotrowski24.pl/oferta/produkcja-maszyn/), która niewątpliwe także przypadnie Ci do gustu!

Należy go złożyć w czasie do 16 czwartego miesiąca w roku. Należałoby go wypełnić oraz przesłać drogą elektroniczną. Nie jest to jednak sposób najlepszy, gdyż niesie ze sobą pewne restrykcje. Jest nim między innymi czas złożenia tego typu deklaracji. Można by to mianowicie wykonać od 15 marca do 1 kwietnia czy konieczność jego złożenia jedynie w postaci elektronicznej. Niezależnie od tego, jeśli zdecydujesz się na samodzielnie wypełnienie deklaracji, to wiesz, że mogłabyś to zrobić w czasie od pierwszego stycznia do trzydziestego kwietnia oraz mógłbyś złożyć swą deklarację także drogą tradycyjną. Poza tym jeśli zdecydujesz się zrobić to przez internet, np. poprzez program (zobacz program do pitów) typu pity 2016, to mógłbyś liczyć na dużą pomoc, jaka pokieruje Cię krok po kroku.

koszule flanelowe
coaching

Autor: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com

Miej na uwadze, że przy uzupełnianiu deklaracji, mógłbyś również wykonać coś dobrego dla osób potrzebujących.

Mogłabyś czyli oddać jeden procent podatku wyznaczonej przez siebie tzw. organizacji użytku publicznego, przykładowo zajmującej się pomocą chorym dzieciakom fundacji. Spis wspomnianych fundacji znajdziesz między innymi u pracowników US oraz na rządowej witrynie internetowej.