Czy spora liczba ofert pracy pomaga odnaleźć się na rynku pracy?

Tuż po studiach nadchodzi taka chwila, gdy rozpoczyna się poszukiwania pierwszej pracy na serio. Oczywiście całkiem sporo ludzi jeszcze w trakcie studiów szuka jakiegoś zajęcia, dodatkowej pracy, wakacyjnego wypadu zagranicę czy wolontariatu, jednak poszukiwanie pracy dopiero po skończeniu studiów wygląda trochę inaczej. Szukamy zwykle pracy, w której moglibyśmy pozostać na dłużej, a nie przepracować kilka tygodni, tymczasowo i zrezygnować.

Praca księgowej

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek wypełniony jest ofertami pracy z wielu rozmaitych branży. Żeby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć, jak wiele wyników pokaże nasza wyszukiwarka.

Poszukujesz następnych wiadomości na ten ciekawy temat? Zapraszamy zatem do przejścia do nowej witryny. Jak to zrobić? Najedź na hiperłącze do wpisu (http://www.arasim-adwokatradom.pl/podzial-majatku-adwokat-radom/).

Ważne, żeby określić, co z naszej profesji lubimy robić najbardziej,w czym moglibyśmy się odnaleźć i w czym czujemy się dobrze. Jeśli nie do końca umiemy określić, jaki typ pracy najbardziej przypadłby nam do gustu, dobrze jest złożyć aplikacje do przedsiębiorstw o odmiennych profilach, by sprawdzić w praktyce, co tak naprawdę odpowiada, a czego pragniemy zdecydowanie uniknąć.

Człowiek kreatywny, o dużej giętkości i całkiem niezłym kontakcie z ludźmi będzie poszukiwała innego typu miejsca pracy niż ktoś nastawiony na realizowanie zadań i z dużą wiedzą, lecz bez daru dzielenia się nią. Wiele osób najzwyczajniej w świecie rozpoczyna od rozpytywania przyjaciół, poszukiwań na portalach ogłoszeniowych i w miejscowej prasie. W sieci szukają pod hasłem „oferty pracy Legnica” lub „oferty pracy Stargard Szczeciński”, żeby mieć rezultaty tylko ze swojego miasta. To oczywiście dobry sposób i wyszukiwanie w sieci jest z pewnością dużo szybsze niż w gazecie.

Wprowadzenie nazwy miasta stanowi pewne zawężenie, ponieważ szukając po frazach „oferty pracy Legnica” nie dostaniemy raczej listy wyszukań z północy kraju, lecz takie hasła jak „praca Bytom” niestety sprawiają, iż wyników nadal jest po prostu bardzo wiele. Dobre wyszukiwanie też jest cenną kompetencją, którą warto zdobyć. Poszukując pracy w gazecie nie będziemy mogli posługiwać się wyszukiwaniem control+F. Warto rozszerzyć hasła „praca Bytom” albo „oferty pracy Stargard Szczeciński” o słowa, jakie opisują miejsca, w których chcemy znaleźć zatrudnienie, na przykład: szkoła, urząd (zbiór ofert pracy). Wyniki stopniowo będą zawężać się do takiej liczby, którą będziemy mogli spokojnie przeanalizować.