Czy warto inwestować przez fundusze inwestycyjne?

Część ludzi stawia na inwestowanie w fundusze, jakie są obarczone większym niebezpieczeństwem straty kapITału niż oszczędzanie na lokatach, jednakże dają także szanse na większe stopy zwrotu.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
progres

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
fundusze inwestycyjne otwarte

Autor: Burson-Marsteller
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko inwestycji w fundusz można zmniejszyć między innymi ustalając a także trzymając się zaplanowanej strategii. Poniżej kilka porad, jak pewnie inwestować w fundusze inwestycyjne otwarte. Przed rozpoczęciem dowolnej inwestycji, w tym przede wszystkim powiązanej bezpośrednio z rynkiem kapitałowym (akcje) powinno się określić podstawowe elementy taktyki inwestycyjnej tj.: wariant (na przykład rodzaj funduszu), chwila zaczęcia inwestycji oraz jej końca, czasowy horyzont, maksymalną dopuszczalną stratę kapitału etc. Określenie powyższych elementów pozwoli nam na pewno dobrać właściwy fundusz do naszych oczekiwań i priorytetów, służy kontroli jak też pomoże podjąć należyte działania w okresie trwania inwestycji, zależnie od panującej sytuacji na rynku. Ponadto posiadanie programu pozwala w wielkim stopniu na wyeliminowanie wpływu emocji na podejmowane decyzje.
Na początkek należy zastanowić się nad zamiarem inwestycji a także okresem jej trwania, jako że będzie to rzutować na dobór należytego rodzaju funduszu. Osoby starsze, jakie chcąc lokować swe środki z myślą o emeryturze, do której pozostało im przykładowo 2 lata nie powinny wybierać ryzykownych funduszy takie jak na przykład fundusze akcyjne. Ogromne wahania cen jednostek funduszy akcyjnych mogą w takim przypadku spowodować, że taka osoba może stracić znaczącą część swojego kapitału.

Ewentualnym rozwiązaniem zdaje się inwestycja w fundusze, jakich zamiarem będzie ochrona uzbieranego kapitału (fundusze obligacji).

Jeżeli szukasz fascynujących wiadomości na prezentowany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna witryna (http://www.maxtom.com.pl/oferta/druk-offsetowy/), na której odnajdziesz informacje, które Cię zaintrygują.

W doboorze funduszu pomoże nam niezależny doradca finansowy.