Czym jest siatka do styropianu i do jakich celów służy ona robotnikom na budowach?

Nieistotne, czy też zamieszkujesz w domu jednorodzinnym czy też w „blokowisku”, wszelakie budowle mieszkalne należałoby przed zimą ocieplić. Z pewnością jest Ci znajomy widok pracowników budowlanych , którzy stoją na rusztowaniu ustawionym przy jakiejś ścianie.
Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, iż usługa, jaką aktualnie czynią to akurat tzw. docieplenie budynku.

siatka do styropianu

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Wszakże jak się to w ogóle robi? Otóż na ogół używa się do tego styropian. Jest on dodatkowo wzmacniany czyli ujmując profesjonalnie uzbrojony za sprawą czegoś takiego jak siatka do styropianu.

Zapewne zainteresuje Cię ta oryginalna publikacja (https://www.beltor.pl/oferta/elementy-przenosnika) na ten temat, więc nie czekaj – kliknij tutaj i zobacz szczegóły na taki temat.

Podobną siatkę wykorzystuje się także przy łączeniu ze sobą płyt gipsowo-kartonowych. Wszakże siatka do styropianu jest w odróżnieniu do prac przy płytach g-k topiona nie w gipsie szpachlowym, tylko w kleju do styropianu. Taka siatka do styropianu wytwarzana jest z włókna szklanego, z jedwabiu bądź z rowingu przy wykorzystaniu splotu gazejskiego albo naturalnego, zatem płóciennego. Za sprawą specjalistycznych materiałów taka siatka do styropianu gwarantuje wytrzymałość na alkalia oraz podwyższa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Produkty

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Należałoby wspomnieć, iż siatka do styropianu przeznaczona jest do montażu podtynkowego przy ociepleniach z włókna szklanego. Taka siatka do styropianu oferowana jest w pełnych rolkach, o różnorodnych wymiarach, jakie można dzięki takiemu dostosować do konkretnych warunków.

Przykładowo siatka do styropianu może posiadać rozmiar 50 metrów kwadratowych oraz grubość sto czterdzieści pięć. Taka siatka do styropianu może być powlekana żywicą polimerową. Ważne, aby siatka do styropianu posiadała odpowiedni atest, czyli zapewniała bezpieczeństwo użytkowania.