Fundusze europejskie w miejscowości Sztum – czyli, fundusze Unii Europejskiej na terenach typowo wiejskich

Choć sporo osób może o tej rzeczy nie wiedzieć, od pewnego czasu na terenie państwa Polskiego – do tej chwili skupione bardziej na terenach typowo miejskich – działają coraz silniej rozszerzane fundusze europejskie, które to już od określonego czasu obejmują również tereny wiejskie, wewnątrz tego w ciekawiącym nas małym mieście o nazewnictwie Sztum w woj. Pomorskim, który bywa równocześnie siedzibą powiatu sztumskiego a także jego główną siedzibą miejsko-wiejskiej gminy.

wakacje

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
..
Wykładowca

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Sztum jest to – jak to można po zauważać po wstępie – małe miasteczko położone w województwie pomorskim. Nie sporo osób jednakże dobrze wie, że jest to również lokalizacja, w którym to istnieje tak zwane „Sztumskie Centrum Informacji Europejskiej”, które to bywa częścią „Mobilnego Punktu Funduszy Europejskich” („Mobilnego”, czyli „przenośnego”), który znajduje się w tym konkretnym rejonie.

O sprawach dotyczących różnych kwestii dowiedzieć się możemy z internetu. Wówczas wystarczy zobaczyć tekst o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Fundusze europejskie Sztum mogą obejmować przeciwko pozorom różnego rodzaju spotkania. Wewnątrz 2015 roczku odbyło się jedno spośród nich, gdzie poruszano temat Funduszy UE, który ma objąć latka od 2014 do 2020. W takiego typu programiku spotkań, poruszane bywają głównie temaciki związane z wprowadzeniem do owego temaciku, różne formy wsparcia obszarów wiejskich, czy też samiutkie źródła informacji na temacik Funduszów Europejskich.

Dobrze jest zapamiętać, iż na tego rodzaju spotkania za każdym razem należy się zapisać ze sporym wyprzedzeniem! Na koniec nadmienimy, że główny lokalny punkt informacyjny, który dotyczy funduszy europejskich w tamtejszym obszarze, jest zlokalizowany nie na obszarze miasta Sztum, lecz w Malborku, który jest jego nie nazbyt dalekim „sąsiadem”.