Grzejnik w łazience to element, jaki ma zagwarantować nam ciepło, ale także ładnie wyglądać

Domowy grzejnik
Łazienka to ważne pomieszczenie w mieszkaniu, bowiem to tutaj spędzamy najwięcej czasu na pielęgnacji swojego ciała i dbanie o siebie. Łazienka ma być więc funkcjonalna, ale i przytulna, tak, abyśmy ochoczo w niej przebywali. Właśnie dlatego należy zadbać o to, by panowała w niej właściwa kolorystyka, a także żeby zagwarantować optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Służą do tego rzecz jasna grzejniki łazienkowe.

grzejnik
Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
TAG=Grzejnik w łazience to element, który w pierwszej kolejności ma dać ciepło, ale również należycie wyglądać – zobacz zobacz fakty. Oczywiście, dobór grzejnika winien być w związku z tym uzależniony od przynajmniej kilku kwestii. Ważne są rozmiary pomieszczenia jak i to czy łazienka jest przewiewna (czy posiada okno). Są to bowiem kwestie, które mają ważny wpływ na to o jakiej mocy grzejnik należy dobrać. Kolejne kwestie dotyczą między innymi takich spraw jak łatwość montażu grzejnika czy jego umiejscowienie. Obecnie robi się grzejniki tak, by jego zamontowanie było jak najbardziej proste i wygodne. Montaż grzejnika może być boczny, dolny bądź krzyżowy – takie rodzaje pojawiają się zazwyczaj. Z kolei jeśli chodzi o lokalizację, najlepiej montować grzejnik pod oknem o ile łazienka takie posiada (tam strata ciepła jest największa) bądź – jeśli nie ma okna – w takim miejscu, gdzie nie będzie on niczym zasłonięty. Grzejnika nie powinno się bowiem zasłaniać, lepiej też nic na nim bezpośrednio nie wieszać, bowiem w ten sposób potrzeba więcej czasu na ogrzanie pomieszczenia. Skoro ma go widać warto natomiast zadbać, by ładnie wyglądał. Tego rodzaju funkcje pełnią chociażby grzejniki łazienkowe Instal Projekt.

grzejnik
Autor: Municipal Archives of Trondheim
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, by grzejniki należycie spełniały swoje funkcje powinno się o nie systematycznie dbać. Nie jest to produkt, który wymaga ciągłej opieki, jednak co pewien czas należało by właściwie o nie zadbać (czytaj więcej). Trzeba oczywiście przynajmniej raz w roku odpowietrzać grzejniki. Jest to zabieg konieczny tym bardziej jeżeli grzejnik nie jest w całości równomiernie ciepły (występują miejsca gdzie jest zimny) i słychać przez niego dobiegające odgłosy. Odpowietrzanie to najważniejszy zabieg konserwatorski dotyczący grzejników i należy o nim pamiętać tak jak o odpowiednim regulowaniu grzejników w zależności od potrzeb.