Jak dać sobie radę z upalnymi dniami?

Pojawiła się wiosna, a razem z nią nastały słoneczne dni. Czekaliśmy na ten moment z niecierpliwością. Tegoroczna zima bardzo dała nam się we znaki. Dlatego nie możemy się doczekać letnich dni i grzejącego słońca. Kiedy na dworze jest cudowna pogoda, od razu lepiej nam się pracuje. Ale co zrobić, kiedy z kolei jest już zbyt gorąco? Wakacyjne upały są w stanie pokonać nawet najgorliwszego amatora lata. Kiedy żar leje się z nieba nie mamy ochoty na nic, a już tym bardziej na męczący dzień pracy.

Ale pracować trzeba i z gorącem także jakoś musimy sobie poradzić. Jest kilka sposobów na to, by przeżyć ten straszny okres.

Zapraszamy – naciśnij tutaj maragency zbiorniki podziemne i przenieś się na następną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeżutkie oraz rzetelne artykuły.

Z pewnością należy zacząć od nawadniania naszego ciała. Jest to wyjątkowo istotna kwestia. Latem koniecznie musimy mieć przy sobie butelkę wody źródlanej. W domu najlepiej popijać herbatki ziołowe. Doskonale gasi pragnienie świeżo zaparzona mięta z cząstkami cytryny. Postarajmy się ograniczyć picie kawusi. Zamiast niej raczmy się zieloną herbatą.

klimatyzatory, klimatyzator naścienny

Bardzo istotnym elementem ochrony przed skwarem jest odpowiedni ubiór. Po pierwsze zwracajmy uwagę na to, z czego jest wykonana nasza letnia garderoba. Wyrzućmy do kosza wszelkie sztuczne szmatki i postawmy na naturalne materiały, które nie tylko ochronią nas przed upałem, ale również dobrze ochłodzą. Nie zapominajmy o nakryciu głowy. W upalne dni nie powinniśmy wychodzić z domu bez czapki lub chustki.

klimatyzacja

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com

W naszym biurze wymuśmy na naszym szefie, by założył klimatyzatory kanałowe, które zagwarantują nam świeże powietrze przez cały dzień: W dodatku, dzięki odpowiednim filtrom, takie urządzenia oczyszczą naszą atmosferę z wszelkich bakterii. Jeżeli nie zechce, możemy zagrozić strajkiem całej załogi. Możemy argumentować naszą prośbę faktem, że odpowiednia cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu doskonale wpłynie na efektywność naszej pracy.

Jeśli zastosujemy także odpowiednią dieta i zrezygnujemy z tłustych potraw, to bez wątpienia uda nam się przetrwać upalne lato w mieście. A kiedy tylko nadarzy się okazja, uciekajmy na zieloną trawkę.