Jak prezentuje się łazienka oraz toaleta w nowocześnie wyposażonym domu i czym różnią się takie pomieszczenia od tych, w której zażywały kąpieli nasze babcie

O ile sanitariaty usytuowane w zakątkach, gdzie zwyczajowo przewijają się tłumy ludzi, bardzo często pozostawiają dużo do życzenia i raczej niechętnie przekraczamy próg ogólnodostępnych ubikacji, o tyle korzystanie z domowej łazienki zwykle żadnych złych skojarzeń nie wywołuje. Zresztą we własnym domu te pomieszczenia jesteśmy w stanie efektownie urządzić tak, aby kąpanie się było zajęciem jeszcze bardziej przyjemnym i odprężającym. Nawet wygląd armatury będzie mieć tutaj znaczenie, więc niektórzy wybierają ekskluzywne krany, np. baterie Axor.

Bateria łazienkowa

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Całościowy remont łazienki jest przeprowadzany zazwyczaj nie częściej niż raz na dekadę. Wszystko dlatego, że koszty takiej renowacji są dosyć wygórowane i nie każdego stać na tego rodzaju wydatki. A przy okazji pamiętajmy o tym, że skuwanie płytek podłogowych poskutkuje bałaganem w całym mieszkaniu, gdyż przy takim remoncie kurzy się najmocniej.Kto jednakże zdecyduje się na odnowienie łazienki, ten musi zakupić nową armaturę umywalkową. Niektórzy wybiorą baterie Axor, ponieważ zależy im na elegancko wykonanych i trwałych elementach – kliknij.

Tekst analizujący taką problematykę jest niezwykle drobiazgowy, jednak warto zbadać to pod innym kątem. My zalecamy to źródło (http://hydro-gaz.pl/sieci-i-przylacza-gazowe-lublin/).

Łazienka to takie pomieszczenie w domu, w których bez przerwy panuje wysoka wilgotność powietrza, więc jeśli armatura nie będzie wyprodukowana z wysoko gatunkowej stali, to w przeciągu nawet paru miesięcy może pokryć się rdzą. Chociaż cena zakupy niektórych elementów armatury przekracza sumę 2 tysięcy, to, sądząc po dostępności tego towaru w sklepach wirtualnych, ekspedienci na brak klienteli narzekać raczej nie muszą.

Nasze prababcie zażywały kąpieli w blaszanych baliach, które raz w tygodniu wyciągano na środek izby. Tego rodzaju kąpiel była raczej powinnością i z pewnością chwile spędzone w cieplutkiej wodzie nie były tak celebrowane, jak teraz. Kto jednakże nie chce lub nie może umieścić w swoich dwóch prywatnych łazienkach akrylowych wanien wolnostojących, ten zakupi brodziki Radaway i będzie mógł kapać się pod prysznicem – więcej na stronie. Wspomniane brodziki bywają dostępne we wszelkich kształtach, więc będą pasować praktycznie do każdej łazienki.

kliknij tutaj

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
A komu zależeć będzie dodatkowo na komforcie korzystania z kabiny prysznicowej, ten nabędzie brodzik montowany bezpośrednio na płytkach podłogowych. A takie rozwiązanie bywa idealne dla tych, którzy mają kłopoty z poruszaniem się. Rekapitulując, przy remoncie łazienki warto wydać nieco więcej banknotów, tak na armaturę, jak i na wyposażenie służące do zażywania kąpieli, bo tylko trwałe elementy wyposażenia będą służyć przez lata.