Jak starać się o kredyt na budowę domu?

Marzenia o własnym domu towarzyszą wielu osobom, które nie mogą sobie wyobrazić życia bez przepięknego ogrodu, dużej kuchni, w której będą mogły jeść posiłek z całą rodziną oraz werandy, na której w letnie popołudnie będzie można poczytać ulubioną książkę. Niestety większość ludzi nie może zbudować domu bez zaciągania kredytu, zatem dobrze jest zorientować się, jak mamy się o niego ubiegać, jeśli w niedługim czasie planujemy zacząć działania związane z podpisaniem umowy.

Kredyt na mieszkanie

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
Starania wyglądają praktycznie tak samo, jak w przypadku brania kredytu mieszkaniowego. Jedyną różnicą jest fakt, iż nie kupujesz nieruchomości, a chcesz ją postawić. Na początek zasadniczy jest wybór banku, jakiego propozycja i warunki będą nam pasować. Najlepiej jest wybrać się do kilku instytucji oraz prosić o przedstawienie możliwej dla nas oferty, a potem dopiero podjąć konkretne decyzje. Dzięki temu będziemy mieć większy pogląd, więc wybór stanie się łatwiejszy.

Później należy umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, jaki obliczy naszą zdolność, zweryfikuje wiarygodność kredytową (pożyczka pod zastaw działki rolnej) i poda informacje dotyczące wkładu własnego, gdyż kredyty zazwyczaj wymagają określonej sumy, jaką będziemy mogli wpłacić na początek. Jeżeli nie chcemy wpłacać takiego wkładu, konieczne będzie innego typu zabezpieczenie, np. zakup ubezpieczenia. Ważne są też dokumenty, jakie powinniśmy złożyć do instytucji finansowej. Są to nade wszystko poświadczenia o osiąganych zarobkach oraz o zatrudnieniu, o jakie powinniśmy poprosić naszego aktualnego pracodawcę.

W przypadku ludzi mających własną działalność gospodarczą, wymagane będą jeszcze zeznania PIT, wyciągi z rachunku, a także umowy i inne dokumenty, jakie wskazują na rejestrację w urzędach. Trzeba także przynieść dokumenty utylizacja dokumentów trójmiasto ukazujące status nieruchomości i oczywiście złożyć wniosek o kredyt. Co więcej niezbędne jest pozwolenie na budowę domu albo umowa z deweloperem. Później czekamy już tylko na uzyskanie kredytu oraz możemy myśleć o naszym nowym domu, który niebawem stanie. Polecamy kredyt pod zastaw mieszkania

Wiedząc, w jaki sposób postępować, prościej będzie ci rozpocząć starania oraz szybciej otrzymasz kredyt, który jest Ci konieczny. Kup ładną działkę w przyjemnym otoczeniu, gdyż już niedługo zaczniesz tam stawiać dom, a najważniejsze to czuć się dobrze w miejscu, do którego będziemy codziennie wracać.