Jakie aspekty mają wpływ na cenę wykończenia mieszkań?

Gdy kupimy mieszkanie, niezależnie od tego, czy jest nowe, czy też z rynku wtórnego, często chcielibyśmy zrobić w nim gruntowny remont. Chociaż różnice w cenach mieszkań z takich dwóch źródeł stale maleją, to wciąż są bardzo wyraźne.

domy jednorodzinne

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Przed zakupem mieszkania, musimy bardzo starannie przeanalizować wydatki, które należy ponieść przy wybieraniu mieszkania z rynku wtórnego. Wstępna wycena może nas bardzo zdziwić, ponieważ cena przebudowy takiego niejako „używanego” mieszkania może wynieść nawet 100 000 złotych. Spośród najczęściej wykonywanych inwestycji w tej branży trzeba wymienić tego typu prace jak m.in.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy artykuł, bez ociągania zobacz dodatkowo inne warte zerknięcia wpisy – z pewnością także Cię zafrapują!

wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, sanitariatów, drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych, armatur, kaloryferów, glazury czy też listew przypodłogowych. W odpowiednio przygotowanym Kosztorysie może się okazać, że zakup nowego lokalu nawet w stanie deweloperskim to nie jedynie duża oszczędność finansowa, ale także oszczędność nerwów i czasu.

W rzeczywistości wykończenie mieszkania to wynajem ekipy remontowej, własny wkład pracy, nietypowe rozwiązania, oryginalność surowców i chociażby wielkość mieszkania. Proces wykończenia takiej nieruchomości należy zacząć od takich pomieszczeń, jakich dostępność jest podstawowa. W pierwszej kolejności powinno się zatem zacząć od toalety oraz kuchni. Jeżeli nie mamy jeszcze wewnętrznych drzwi, trzeba myśleć także o nich. Jednym z pierwszych wyborów, których trzeba będzie dokonać, będą drzwi wewnętrzne.

W sklepach budowlanych znajdziemy bardzo szeroką ofertę. Należy również pamiętać o całościowym celu wykończenia mieszkania. Chodzi tu o preferowaną barwę, meble, czy też o nasze plany w odniesieniu do wykończenia podłogi.