Jakie są najbardziej popularne typy układów klimatyzacyjnych stosowane w mieszkaniach i przemysłowych obiektach

Klimatyzacja jest coraz częściej używana w naszych domach i pojazdach. Wynika to między innymi z tego, że znacznie w ostatnim czasie spadły ceny urządzeń do klimatyzacji, dzięki czemu są one dużo bardziej dostępne dla większości klientów. Poza tym ludzie zaczęli dostrzegać możliwości, jakie może dać sprawna klimatyzacja. Szczególnie w biurach ma to spore znaczenie, bo dzięki klimatyzacji zagwarantować można pracownikom wygodne warunki do wykonywania pracy nawet w czasie największych upałów.

klimatyzacja

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku jest dostępnych wiele różnych rodzajów urządzeń klimatyzacyjnych.

Czy poszukujesz kolejnych i zajmujących postów na podany tu temat? Śpieszymy z pomocą – kliknij, aby przeczytać (https://alarmtechkontenery.pl/pl/Kontenery_Lublin-165.html) tutaj świeże fakty.

Przeważnie stosowane są systemy, w których cały roboczy układ jest w jednej obudowie, oraz rozdzielne, w których część urządzeń jest montowana na zewnątrz budynku, a część w pomieszczeniach, które się klimatyzuje.

Klimatyzacje z pierwszej grupy przeważnie są niewielkie, kompaktowe i w razie potrzeby można je przestawić do innego pomieszczenia. Urządzenia z grupy drugiej są przeważnie instalowane na stałe, ale pojawiają się też odmiany z możliwością przenoszenia, przyłączone są one przy pomocy giętkich, parometrowych rurek, dzięki czemu cechują się one znaczną mobilnością.

Coraz większą popularnością pośród klientów cieszą się także invertery, które mają sporo zalet w porównaniu z tradycyjnymi układami klimatyzacji. Inverter jest znacznie cichszy, ma też znacznie niższe zużycie energii i wysoką moc. Układy z inwerterem są coraz popularniejsze, i wszystko wygląda na to, że w niedługim czasie wyprą tradycyjne klimatyzatory konwencjonalne. Bardzo dużym plusem układów inwerterowych jest ich szybki czas reakcji, w praktyce zaraz po załączeniu osiągają one pełną moc, potrafiąc bardzo szybko zagrzać lub ochłodzić pomieszczenie. Do często używanych urządzeń z rodziny ogrzewania i chłodzenia można także zaliczyć kurtyny powietrzne ( w ofercie). Ich podstawowym zadaniem jest odseparowanie powietrza między dwoma pomieszczeniami, przez co będzie można zapewnić właściwą temperaturę w jednym z nich. Powietrzne kurtyny przeważnie instaluje się zaraz nad wejściowymi drzwiami w taki sposób, żeby strumień powietrza obejmował całą ich szerokość.