Jakiego rodzaju grzejniki możemy wybrać? Jakie są godne uwagi? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zastanawiasz się, jaki grzejnik kupić? Masz dosyć spory wybór różnych modeli, czyli takie rodzaje, jak stalowe, aluminiowe, a także dekoracyjne. Każdy z nich charakteryzuje się czymś innym, konstrukcją, materiałem, z jakiego są wykonane czy metodą oddawania ciepła. Grzejniki stalowe są lekkie, a więc bezproblemowe w transporcie oraz montażu. Dość szybko się nagrzewają, jednak także szybko stygną. Modele aluminiowe też są lekkie, gładkie, łatwe do czyszczenia. Są odporne na większą wilgotność, można więc je montować także w łazience.

grzejnik ze stali nierdzewnej

Autor: Jaga
Źródło: Jaga

Wadą jest to, że mają łagodną powierzchnię, tak więc trzeba być ostrożnym podczas montażu. Grzejniki żeliwne są ciężkie, masywne, charakteryzują się sporą bezwładnością cieplną. Znaczy to, że powoli się grzeją, jednakże przez długi okres czasu stygną i oddają ciepło. Są dosyć odporne na różnorodne uszkodzenia. Bardzo oryginalne i coraz częściej wybierane są grzejniki dekoracyjne sklep. Posiadają oryginalne kształty, niektóre wręcz przypominają rzeźby. Można je montować na ścianie, lepiej zaś tego nie robić pod oknem. Najlepsze jest bardziej wyeksponowane miejsce. Są także grzejniki dekoracyjne z nóżkami, dzięki czemu możliwy jest prostopadły montaż do ściany. Tak naprawdę, każdy producent grzejników w swojej ofercie musi mieć właśnie tego rodzaju klasyczne grzejniki, lecz również bardziej oryginalne, według preferencji klientów. Ponieważ jak niezmienne jest to, że bardzo duża liczba osób wybiera grzejniki stalowe lub aluminiowe, tak powiększa się liczba klientów, którzy nabywają grzejniki dekoracyjne, którzy poszukują coraz bardziej wymyślnych kształtów.

grzejnik biały

Autor: Jaga
Źródło: Jaga
W takim przekonaniu bowiem grzejnik musi być praktyczny i spełniać swoje najważniejsze powinności, lecz jednocześnie powinien być także ozdobą domu. Z tego powodu więc wiele osób bardzo często wybiera model grzejnika, który ma być solidny i w pełni funkcjonalny, a z drugiej zagwarantować powinien, iż będzie pasował do wystroju naszego mieszkania. To coraz ważniejsze dla wielu osób, którzy pragną mieć wyjątkowe oraz stylowe mieszkania (sklep.dagat.eu/content/14-o-nas). Grzejnik dekoracyjny jest właśnie dla takich osób, jakie szukają nowatorskich i odważnych rozwiązań, a w tym samym momencie pragną, by nie była to jedynie “sztuka dla sztuki”. To właśnie charakteryzuje ten model grzejnika, pamiętajmy jednakże, że jeśli urządzamy mieszkanie (sprawdź też: rumia nowe mieszkania) dość standardowo, taki typ może nie pasować.