Jakiego rodzaju metodę ogrzewania domów i mieszkań wybrać?

Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Zimy w naszym kraju może nie należą do bardzo mroźnych, lecz nawet jak będą łagodne to bez dobrego ogrzewania w mieszkaniu raczej się nie obejdzie. Metod na to ogrzewanie co najmniej kilka, a na to, który wybrać, wpływa wiele czynników.

Grzejnik kanałowy Aquilo
Autor: Purmo
Źródło: Purmo

Rosnącą popularność zdobywa w ostatnim czasie ogrzewanie podłogowe. Jest ono tanie i praktyczne w używaniu, gdyż pomieszczenie jest grzane przez całość powierzchni podłóg, a nie jedynie z jednego miejsca przy grzejniku. Trzeba jednak jego użycie zaplanować już na etapie projektu domu, w późniejszym czasie koszty montażu i instalacji będą wysokie i raczej opłacać się nie będą.

Sam układ instalacji do ogrzewania podłogowego składa się przeważnie z paru głównych elementów. Podłogowe ogrzewanie nie należy do tanich, ponieważ sam jeden Purmo Mały zestaw mieszający z pompą, głowicą termoelektryczną; współpracuje z termostatami 230 V (max.2 pętle) (UFH0050470E) może kosztować kilkaset złotych, ale po dobrym wykonaniu może służyć wiele długich lat w mieszkaniu, znacznie ograniczając opłaty za ogrzewanie.

Jeżeli ktoś nie będzie chciał, lub już nie może wykonać ogrzewania podłogowego, to przeważnie będzie miał w pokojach i kuchni zainstalowane grzejniki.

Niezmiernie nam miło, że powyższy artykuł zostawił po sobie przyjemne uczucie. Pragniemy namówić Cię do kolejnej witryny – tam można zobaczyć tu (https://alwro.com.pl/odlewy/odlewy-kokilowe/) zajmujące fakty.

Ale, jak to ogólnie wiadomo, grzejniki różnią się od siebie. Zamiast grubych, mało wydajnych grzejników z żeliwa używa się obecnie lekkich, ładnych i co najbardziej istotne dużo wydajniejszych modeli płytowych. Sprzedawane one są w różnych rozmiarach, tak więc nie powinno być problemów z ich dobraniem. Przykładowo grzejnik Purmo Ramo Compact RC22 300×2000 jest długi, lecz niski, sprawdzi się na przykład pod oknem, gdzie niekiedy miejsca nie ma zbyt wiele. Za to model Purmo Ventil Compact CV22 600×1000 (strona z ofertami) posiada bardziej klasyczne proporcje, 60 cm wysokości to często spotykany wymiar grzejników oferowanych w większości sklepów. Grzejnik ten się sprawdzi w większości pomieszczeń, w których nie będzie ograniczenia co do wysokości. Niektóre modele grzejników przeznaczone są do miejsc, gdzie może być kłopot z szerokością, na przykład niewielkich łazienek.

Czy rozpatrywany post nie jest emocjonujący? Jeśli tak uważasz, kliknij ten odnośnik – zalecam ten serwis (https://www.arapneumatik.pl/k-132-przewody-pneumatyczne), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu przykuwające wzrok artykuły.

I do takiej roli bardzo dobrze nadawał się będzie model Purmo.