Jakiego typu składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zobowiązani są płacić właściciele firm?

Rozpoczynając własny biznes, każdy decydujący się na taki krok bierze na siebie wyraźnie sprecyzowane obowiązki. Do obowiązków tych należy przede wszystkim obowiązek opłacania składek w ZUS.

pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
ZUS przedsiębiorców to podstawowy obowiązek każdego , kto założył własny biznes (ile wynosi zus przedsiębiorców). Składki ZUS różnią się w zależności od tego, czy właśnie dopiero zakładamy własną działalność, czy też prowadzimy ją od pewnego czasu. ZUS przedsiębiorców, którzy dopiero otwierają własną działalność jest niższy, wyższe składki ZUS zmuszone są płacić firmy, które istnieją już od pewnego czasu. Niezależnie jednak od tego, czy działalność dopiero zakładamy, czy też kontynuujemy zobowiązani jesteśmy uiszczać składki na ubezpieczenie rentowe, emerytalne, wypadkowe oraz zdrowotne. Każdy prowadzący własną firmę ma prawo zobacz też kancelaria notarialna Katowice zdecydować jedynie, czy będzie opłacać składkę chorobową. W przypadku osób, które właśnie rozpoczynają działalność gospodarczą mniejsza wysokość składek obowiązująca jest przez okres dwudziestu czterech miesięcy od założenia działalności. Przywilej ten nie odnosi się do artystów, twórców, osób, które są wspólnikami jednoosobowych spółek mających ograniczoną odpowiedzialność oraz osób, które są wspólnikami spółki o charakterze komandytowym, partnerskim bądź jawnym (skladki zus).

praca

Autor: TAHRD NTNU
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój każdego przedsiębiorstwa wymaga od posiadacza nakładów finansowych. Co jednak powinni zrobić ci, którzy nie mają wystarczająco dużych środków, aby zainwestować w rozwój firmy. Otóż wyjściem jest skorzystanie z dotacji , które przyznawane są firmom. Dotacje dla firm 2016 można otrzymać między innymi z dotacji , które mają charakter unijny. Nim jednak dotacje dla firm 2016 zostaną rozdzielone pomiędzy konkretne ubiegające się o ich przyznanie firmy, firmy te powinny złożyć ściśle określone wnioski (jak wysokie są dotacje dla firm 2015). Na tego rodzaju dotacje mogą nastawiać się zarówno już istniejące na rynku firmy, jak również firmy, które właśnie rozpoczynają swoją działalność. Na przyznanie dotacji mają szanse firmy rozmaitej wielkości. O ich przyznanie mogą się ubiegać zarówno posiadacze małych, średnich i mikro przedsiębiorstw. Przychylniejszym okiem rozpatrywane są wnioski przedsiębiorstw, które zobowiązują się do zatrudnienia nowych pracowników na umowę o pracę. Nie jest to warunek wymagany, ale mile widziany. Sprawia, że szanse określonej firmy na otrzymanie dotacji wyraźnie rosną.